נראה שעולם השיווק B2B הישראלי עובר מתיחת פנים בימים אלו, ואנו רואים יותר ויותר חברות וארגונים משקיעים את משאביהם ומאמציהם השיווקיים בעולם הדיגיטלי.

אסטרטגיית שיווק B2B

עד כה, עיקר המאמץ בשיווק B2B התרכז במפגשי נטוורקינג, רשימות דיוור וערוצי פרסום שאינם בהכרח דיגיטליים, ואילו ענף השיווק הדיגיטלי נשלט ואומץ ע"י בעלי עסקים שמוכרים את מוצריהם ושירותם ללקוח הקצה.

ההבנה שעולם השיווק הדיגיטלי מכיל את כולם, כולל בעלי עסקים בכלל הגדלים, אשר זקוקים לשירות קבוע מבעל עסק אחר, מחלחלת גם אצל מקבלי ההחלטות וקובעי תקציב השיווק בארגון, ומתבטאת בכך שהנתח הדיגיטלי בתקציב השיווק כולו גדל באופן משמעותי בהשוואה לשנים עברו, בין אם הוא מושקע במדיה חברתית, בין אם בערוצי הפרסום הממומן השונים, או אפילו בהליך הקידום האורגני.

נשאלה השאלה, איך לוקחים את אותו התקציב ומשקיעים אותו בצורה נבונה בין כל האפשרויות שעולם השיווק הדיגיטלי מציע לנו, איך בונים את אסטרטגיית השיווק הטובה ביותר לעסק?

כחלק מהשירות שלנו במקסי-סייט, אנו מבצעים בניית אסטרטגיית שיווק דיגיטלי ממוקדת ויעילה, הנה לפניך מספר עצות ושאלות למחשבה, שיהוו עבורך את הבסיס לבניית אסטרטגית שיווק דיגיטלי שתהיה טובה לכל עסק שמבצע שיווק B2B 

צרו לעצמכם אסטרטגיית תוכן ממוקדת

בשיווק B2B המיקוד הוא המפתח להצלחה, והתוכן הוא הכלי היעיל והחשוב ביותר בדרך להשגת היעדים והמטרות השיווקיות שלכם. לצורך כך, שאלו את עצמכם מספר שאלות מרכזיות :

• מיהו הלקוח שלי ? מה מאפיין אותו ? 

• מהי נקודות החולשה של הלקוחות שלי ? איזה פתרון הם מצפים ממני להעניק להם ?

• מה היתרונות הבולטים שלי על פני מתחריי ? כיצד הם באים לידי ביטוי ? 

• הוסיפו כל שאלה שנראית לכם רלוונטית לתחום העיסוק שלכם, וענו עליה בצורה המפורטת ביותר

לאחר שבידכם התשובות לכל השאלות הללו, תוכלו ליצור מספר קווים מנחים שלאורם יכתבו התכנים, כך תשיגו עליונות על פני המתחרים ומיתוג אקסקלוסיבי המבליט את היתרונות המרכזיים שלכם. 

צרו ללקוחות הפוטנציאלים שלכם מגוון מסלולי רכישה

אנו כבני אדם שונים מטבענו, ומה שמושך ומפתה את האחד לא בהכרח משיג את אותה התוצאה אצל האחר, כך גם בגישת הרכישה אצל בעלי העסקים השונים. בתהליך המחקר הקודם לבניית האסטרטגיה השיווקית, ערכו סיווג ראשוני למוצרים והשירותים שאותם כלל הלקוחות שלכם יצטרכו, ואלו יהוו גם את הבסיס של כלל ערוצי המכירה והחבילות השונות. לאחר מכן, חשבו מה יכול להיות נכון עבור לקוח פוטנציאלי מסוים ומה יהיה נכון לאחר, מספר A/B testing יכולים בהחלט לעזור לכם לגבש את תבנית לערוצים אלו, כאשר המטרה היא פשוטה וברורה, לתת לכל לקוח פוטנציאלי את התחושה כאילו מסלול הרכישה נבנה במיוחד עבורו.

הגדת יעדי המרה

הגדרה נכונה של יעדים תוביל להגדלה משמעותית של מחזור המכירות

קבעו יעדים ברורים להמרות (עצה : חשבו מחוץ לקופסא)

במדד זה אנו מציעים לכם לא להיות באנליים, חשבו מחוץ לקופסא ותוכלו לגלות עולם שלם של יעדים ומדדים, מלבד יוצרי הקשר ומשאירי הפרטים, שיוכלו להוביל אתכם להגדלת מחזור המכירות של העסק שלכם באופן משמעותי ולטווח ארוך, לסייע בחיזוק שם המותג והפצתו ברחבי הרשת ועוד יתרונות רבים. דוגמאות להגדרת יעדים :

• צפייה בסרטון

• גלישה באתר מינימום X זמן

• צפייה במינימום X עמודים בכניסה אחת

• מעבר בין עמודים ספציפיים (משפך גלישה) 

• הורדת קובץ

• שילוב בין צפייה ב – X עמודים לבין גלישה ב – Y זמן

• כמות כניסות מינימלית ביום מסוים / ממוצע חודשי

יעדים אלו צריכים כמובן להיות מוגדרים על פי צרכיה הספציפיים של כל חברה, כך שהמדדים (כגון הזמנים / כמות צפיות וכדומה) ישתנו מחברה לחברה, ומה שיחשב שכהצלחה אצל האחת לא בהכרח יהווה תוצאה טובה לאחרת. באם הגדרתם את היעדים בצורה מקצועית ומדויקת, בטווח הארוך, במידה ואכן עמדתם ביעדים שהצבתם לעצמכם, יכולים יעדים אלו להגדיל את מחזור המכירות של החברה בעשרות אחוזים.

דעו את העובדות ונפצו את המיתוסים

השינוי המהותי של עולם השיווק B2B מנפץ גם לא מעט מיתוסים שהושמעו במשך תקופה ארוכה בפני כל העוסקים בתחום, לכן חשוב להכיר את העובדות ולפעול על פי-הם בעת קביעת אסטרטגיה שיווקית לעסק, הנה כמה מיתוסים ועובדות מרכזיות:

dreamstime xs 43577386

לא כל מה שחשבתם שנכון הוא באמת כזה, הכירו את העובדות

מיתוס מס' 1 : השיווק צריך להיות מיועד למנהליו הבכירים של העסק

כלל וכלל לא! , מחקרים מראים כי 24% מכלל העובדים שלא נמנים בין חברי ההנהלה הבכירה (בדרך כלל מדובר באנשי מקצוע / מהנדים וכדומה) מקבלים לפחות את אותו מספר ההחלטות בנוגע לרכישה כלשהי כמו מנהלי הבכירים של החברה. נתון זה צפוי אף לגדול במשך השנים, זאת בשל מדיניות האצלת הסמכויות הנהוגה במרבית החברות במשק ויתרון הידע המקצועי ואיתו התאמת המוצר / שירות באופן מקסימלי לחברה. לכן, השקיעו חלק לא מבוטל מהמשאבים והאסטרטגיה השיווקית לפניה למגזרים אלו.

מיתוס מס' 2: החיפושים בעולם ה B2B לא נעשים במנועי חיפוש של הטלפון הסלולרי

טעות גמורה! , החיפוש בעולם ה- B2B הינו חיפוש הדרגתי, כך שלפני התחלת הליך הרכישה מבצע הלקוח מספר חיפושים ברחבי הרשת, מחקרים מראים כי כ- 42% מהלקוחות הפוטנציאלים מבצעים את אחד מן החיפושים (ולפעמים גם יותר מאחד) דרך הרשת הסלולרית, לכן, באם אתם לא רוצים לאבד כמעט מחצית מהלקוחות הפוטנציאלים שלכם, אל תזנחו את פלטפורמת השיווק הסלולרית.

מיתוס מס' 3 השימוש בווידאו לא מסייע בהליך המכירה אלה רק במיתוג: 

ממש לא נכון !, בדומה לשיטות השיווק הנהוגות בעולם ה-B2C, גם כאן השימוש בווידאו מוכרח להיות חלק אינטגרלי מהליך השיווק הכולל, מחקרים מראים כי 70% מהגולשים ברשת יצפו בקטע וידאו כזה או אחר הקשור למוצר או השירות אותו הם מעוניינים לרכוש לפני שיעשו זאת.

אנו ממליצים לכם להצטרף ולעקוב אחר הערוץ שלנו באתר, מעת לעת אנו נביא בפניכם מקרה בוחן וסיפורי הצלחה של חברות מובילות בתחום במשק הישראלי והבינלאומי, וכיצד הם הפכו את האסטרטגיה השיווק שלהם לכזו שהניבה עבורם גידול של עשרות אחוזים בהמרות ונוסחה מנצחת להצלחה ארוכת טווח.

רוצה להגיע ללקוחות חדשים עם שיווק נכון באינטרנט?
לייעוץ ראשוני צרו קשר