קידום אתרים אורגני או בשפה המקצועית SEO הוא אחד התחומים המרכזיים עליהם נשענים עסקים בעולם הדיגיטל, יש האומרים ש"שם נמצא הכסף הגדול". אחרי הכל, הלידים מגיעים בצורה טבעית וחינמית .זה לא סוד שליד אשר מגיע בצורה אורגנית הוא איכותי הרבה יותר מכל ליד אחר, אחרי הכל, האדם שמאחורי המקלדת חיפש משהו, והוא מצא אותך!

  • אופטימיזציה של תוכן לאתר אפקטיבית שם לשיווק B2B
  • מעל 70 אלף חיפושים שנתיים בגוגל למילות המפתח שהגדרנו ללקוח
  • תנועה אורגנית הפכה להיות 50% מסך כל התנועה לאתר

נכון, התחרות לעיתים קשה וזה לא כל כך פשוט להתברג במקומות הראשונים בגוגל, אך במידה והגעתם ... זהו, ניצחתם ! העסק רק ילך ויגדל עד שתאלצו לחשב מסלול מחדש ואף לשקול שינויים במבנה האירגוני של העסק.

 

optimization

 

 איך ניגשים ל- SEO  ומאיפה מתחילים?

 

נכון, הוראות ההפעלה די זהות, כל מומחה SEO בנקודת הפתיחה יתחיל עם הכלים הברורים המוכרים והוותיקים כגון : הרחבת התוכן באתר - כי אחרי הכל, התוכן הוא המלך, החלפת קישורים איכותית, בחירת ביטויי מפתח, רספונסיביות האתר, מהירות אתר ועוד ...

אך כמו בכל תחום ישנו רופא וישנו רופא מומחה, לכל מקדם אתרים ברמות הגבוהות יש את השיטות שלו ואת היצירתיות שלו, המתמידים בלמידה ואלה שימציאו את הגלגל כל פעם מחדש, ינצחו בסופו של דבר.

 

digital marketing

אליפות היא הישג, להחזיק בה שנתיים ברציפות זו כבר דרך...

 

 

 

נניח והגענו למקומות הראשונים, איך נשארים שם?

קידום אורגני יכול להיות מתעתע לפעמים אך זה כל הקסם, עצם ההגעה למקומות הראשונים בגוגל לא בהכרח אומרת שנשאר חסינים לנצח, מעת לעת המתחרים יחלו להתחקות אחרינו ונאלץ להמציא את עצמנו כל פעם מחדש, קידום איכותי וטוב מספק תחרות לאורך כל הדרך.

 

מקרה בוחן אשר ממחיש את הכתוב בצורה הטובה ביותר:

מדובר באחד מלקוחותינו הגדולים והוותיקים, מותג B2B מוכר מאוד בתחומו, אשר באמצעות אסטרטגיה מתוכננת היטב הגיע עם ביטויים מרכזיים ותחרותיים למקומות הראשונים בדירוג מנוע החיפוש של גוגל .למותג מתחרים חזקים אשר אותם ניצחנו בכל סיבוב בזירה האורגנית! היפה במקרה זה, שאנו מצליחים להשאיר את הביטויים החשובים לו במקומות הראשונים כבר שנתיים ברציפות, והלקוח ? רואה איך מיום ליום העסק שלו ממריא ליעדים שאליהם רק חלם להגיע.

 

איך עשינו את זה?

ראשית בנינו את אתר האינטרנט של החברה לפני מספר שנים בצורה מותאמת לפי כל כללי ה SEO המוקפדים ביותר, שנית דאגנו למעקב יום יומי אחר הביטויים הנבחרים וחיזקנו אותם צעד אחר צעד, דאגנו למהירות האתר ושיפרנו אותו למקסימום האפשרי, הרחבנו את התוכן באתר בצורה הדרגתית ונכונה, ובעקביות מוחלטת יישמנו את כל השיטות והידע שלנו תוך כדי מדידה בלתי פוסקת.

 

 

איך הדבר מתורגם ללקוחות ולכסף?

כשאנו בודקים אילו ביטויים של הלקוח הגיעו למקומות 1-5 במנוע החיפוש אנו מגלים שנפח החיפוש החודשי של אותם ביטויים בלבד עומד על: 6350 חיפושים בחודש בממוצע, 76200 חיפושים בשנה ! מספרים עצומים כאשר מדובר במדינה קטנה כמו ישראל וכאשר קיימת תחרות גדולה מאוד בתחום זה.

 

 

בואו נעיף מבט על הנתונים המדהימים:

בכל חודש כמות התנועה האורגנית גדלה בצורה יוצאת דופן וככל שהביטויים דורגו במקומות גבוהים יותר כך כמות הכניסות רק עלו בצורה הדרגתית ונכונה.

מרבית הביטויים המרכזיים של המותג מדורגים במקומות הראשונים במנוע החיפוש ואנו רואים כיום שהמותג מקבל כמעט 50 אחוז תנועה מכלל התנועה שלו ממקורות אורגניים :

 

SEO

 

 

 

שימו לב לשני הנתונים הבאים:

 

"All Users" – משקף את הכמות הכללית של התנועה מכלל המקורות בחודש האחרון .

"Organic Traffic" - משקף כמה מתוך התנועה הכללית אשר הגיעה באמצעות תנועה אורגנית .

 

seo

 

ניתן לראות מנתונים אלו שנתוני התנועה האורגנית של המותג מהווים חלק גדול מאד מכלל התנועה של המותג.

 

 

העוגה הבאה מציגה בפניכם את הנתונים הבאים:

Organic Traffic / תנועה אורגנית - מציגה בפניכם את חלוקת התנועה האורגנית של הגולשים.

החלוקה המוצגת היא בין הגולשים החדשים לבין הגולשים החוזרים (לקוחות שביקרו באתר בשלושת החודשים האחרונים) .

 

seo

 

 

 

מה שניתן להסיק מנתון זה הוא שהתנועה האורגנית בחודשים מסויימים מצליחה להביא כ58 אחוז של לקוחות חדשים מכלל התנועה האורגנית, מדובר בנתון מדהים וחשוב. 

התוצאות של קידום אורגני זה הביאו לעליה גדולה בעוצמת המותג ובעקבות כך גם לגידול בהכנסות החברה, כמו כן, הם היו חייבים לגייס כח אדם נוסף לטובת התמודדות עם גידול בביקושים.

בנוסף משנה לשנה ובעקבות העלייה, נדרש הלקוח להציב יעדים חדשים, לפתח קשרים עסקיים חדשים ועוד, ניתן להגיד בצורה ברורה שלהתפתחות זו יש קשר ישיר עם ההצלחה האורגנית האדירה של המותג במנועי החיפוש בכלל וגוגל בפרט.

 

 

לסיכום:

קידום אורגני הוא תחום מורכב אך הכרחי לכל עסק שרוצה להצליח באמת, לא סתם אומרים על SEO שהסבלנות משתלמת, מקורות אורגניים חיוניים מאד ליציבות העסק ולעוצמת המותג, הרעיון של קבלת לידים איכותיים ולקוחות חדשים מבלי להוציא כסף על פרסום הוא פשוט אוצר של עסק אשר הצליח במשימה.

בשביל לפעול בזירה האורגנית בצורה הטובה ביותר ולהצליח להתברג במקומות הראשונים במנוע החיפוש צריך ידע רחב ומעמיק, אך אחרי הכל כמו שכבר הבנתם ממאמר זה, המשימה הראשונה היא להגיע למקומות ראשונים במונעי החיפוש, אך המשימה העיקרית היא, להצליח להישאר שם לאורך זמן. הצלחה במשימה שכזו דורשת ידע אמיתי, מעמיק ומקצועי, ההגדרה של "מומחי SEO " מדברת בדיוק על מקרים מהסוג הזה .

 

"כיוונו גבוה, ואנחנו כאן בשביל להישאר"...

רוצים גם לקדם את האתר שלכם בצורה אורגנית שתבוא להחזר השקעה חיובי?
צרו קשר ונשמח להיפגש ולבדוק איך למקסם את הפעילות השיווקית שלכם באינטרנט

 

רוצה להגיע ללקוחות חדשים עם שיווק נכון באינטרנט?
לייעוץ ראשוני צרו קשר