התחרות בעולם הדיגיטלי על ליבו של הגולש היא קשה ותובענית, הגולשים מתעלמים באופן אוטומטי מהבאנרים והפרסומת המוצגים להם באתרים השונים (עיוורון באנרים בשפה המקצועית), רוב מודעות הטקסט נראות אותו דבר והצפת התוכן הפרסומי הוא בלתי נגמר, אז שכמדובר במותג חדש, שמנסה להיכנס לתחום תחרותי ולהתחרות בשחקנים גדולים וותיקים המשימה הופכה לקשה פי כמה. לפניכם מקרה בוחן מעשיר, מאתגר ומלמד, על הפיכת מותג חדש בתחום תחרותי להצלחה מסחררת.


הפיכת מותג חדש למצליח

 הגדרות יעדים, הצבנו מטרות ויצאנו לדרך...

האתגר – עולם הסקי הישראלי

המותג החדש שהובלנו הנה חברת תיירות סקי, המשווקת חבילות סקי לרחבי אירופה. בבואנו לאפיין את פני החברה, ביצענו מחקר מקיף אודות תחום הפעילות של החברה ומתחריה המרכזיים, כאשר בפנינו עמדו מתחרים ותיקים ומנוסים, הפועלים בתחום מזה שנים רבות וכוללים תקציבי שיווק נרחבים, מחלקת מכירות גדולה ומועדון לקוחות קיים שמתמיד מדי שנה לרכוש חופשה נוספת. כאשר האתגר המרכזי היה ליצור בידול ויתרון יחסי של המותג החדש על-פני מתחריו.

 

אותה האיכות – פחות כסף

החברה הוקמה מתוך הצורך להנגיש את תחום הסקי לקהל הרחב, לכל אלו שאינם יכולים לאפשר לעצמם לרכוש חבילת נופש מדי שנה (או אפילו באופן חד פעמי) בעלות של אלפי יורו. לכן אופיינו, עוצבו ונבנו חופשות סקי ששוות באיכותן לחבילות המוצעות ע"י המתחרים הגדולים, ובהתאמה אישית לגולש, כך שהוא ישלם על מה שהוא באמת צריך, מבלי להתפשר על הדברים החשובים באמת.

 

פרסום דיגיטלי רב ערוצי

יצאנו לדרך והקמנו קמפיינים דיגיטליים ברשתות הפרסום השונות, שכללו ניתוח ואפיון מתקדם של קהל היעד והדרך בה הוא מחפש את המידע בתחום הסקי, באופן כזה שבמהרה הופענו עם מוצרים אטרקטיביים באתרים מובילים כדוגמת themarker, ynet, walla ועוד, בשילוב קמפיין ברשת הפייסבוק שממקסם את פוטנציאל ההגעה לקהלי היעד הרלוונטים.

 

באנרים ברשת המדיה

השתלנו באנרים פרסומיים במגוון אתרים מובילים שזכו לשיעור חשיפות והקלקות נרחב

 

 מודעות קרוסלה ברשת הפייסבוק

 

הפרסום בפייסבוק כלל מודעות קרוסלה שהציגו את החבילות האטרקטיוביות לקהל הרלוונטי

(התמונה להמחשה בלבד)

 

פסגת התוצאות האורגניות

מחלקת ה – SEO שלנו עבדה על ביצוע האופטימיזציה על עמודי האתר והנגשתם למנוע החיפוש, כאשר היעד שהוצב לה היה להגיע לעמוד התוצאות הראשון (מקומות 1-10) בביטויים נבחרים (לאחר ביצוע מחקר מילות מפתח והתחקות אחר הרגלי החיפוש של קהל הלקוחות הפוטנציאלי). בעזרת שימוש בטכניקות וכלים מתקדמים, ביצענו עבודת on-page שכללה עדכונים טכניים, שיפור זמני טעינה ומשקל, ביצוע אופטימיזצית תוכן, התאמת ביטויי מפתח רלוונטיים לעמודי נחיתה וכדומה, בשילוב עבודת off-page אינטנסיבית, שכללה הקמת והרחבה של פרופיל הקישורים הנכנסים לאתר, הקמת מערך רשתות חברתיות והטמעת המותג במערכת גוגל עסקים. לשמחתנו, התוצאות לא איחרו להגיע, והצלחנו בביטויים מובילים להשאיר את המתחרים המרכזיים שלנו מאחור :

 

snowman kp

ביטויי המפתח חולקו לקבוצות מיקוד והותאמו לעמודי נחיתה ספציפיים ברחבי האתר

 

snowman avgrank

ממוצע מיקומי מילות מפתח לאורך העונה - השארנו את המתחרים מאחור

 

שיווק מחדש (remarketing) שעושה את ההבדל

מניתוח נתוני התנועה של האתר וממדגמים סטטיסטיים שביצענו אודות המתחרים, ראינו כי אחוז ניכר של גולשים לא מבצע המרה באינטראקציה הראשונה שלו עם האתר, אלה רק לאחר שהוא מבקר במספר אתרים בתחום (ככל הנראה לצורך השוואת מחירים), לכן הבנו כי אנו צריכים להחזיר את הגולש לאתר, בדיוק ברגע שהוא מתכוון לבצע את הרכישה בפועל, לאחר שהוא ביצע את כלל הבדיקות שרצה ולפתות אותו בהצעה אטרקטיבית שהוא לא יכול לסרב לה. לצורך כך הקמנו מערך שיווק מחדש מתקדם, הכולל חלוקה לקבוצות לפי חבילות שונות ובהתאם לתחום ההתעניינות של אותו גולש באינטראקציה הראשונה שלו עמנו, כך שכל גולש קיבל את הפרסום הרלוונטי עבורו

 

snowman remarketing

כל גולש קיבל מודעה פרסומית בהתאם לניתוח ההתנהגות שלו באתר

 

 

לא צריך לשבור תכנית חסכון

בעזרת כלי ניתוח מתקדמים, בנינו את אסטרטגיית התוכן של האתר, באופן כזה שיציג את המידע אותו הקהל הפוטנציאלי שלנו מחפש ויגרום לו לבצע פעולה כלשהי באתר, תוך חיזוק היתרונות המרכזיים של המותג על פני מתחריו. בשיתוף עם כותבי התוכן של האתר, יצרנו סדרת כתבות המציגות השוואות מחירים, מידע על אתרי סקי מדהימים במחירים שפויים, מדריכי חופשות למתחילים וסטודנטים ועוד...

 

תוכן רלוונטי לקהל הגולשים

סדרת כתבות תוכן איכותיות

 

האח הגדול צופה בכם כל הזמן

אחד הנושאים החשובים ביותר שנדרש לשים עליהם את הדגש ומרבית בעלי האתרים לא עושים זאת הוא ניתוח התנהגות הגולשים באתר. אז לאחר שהעלנו באופן משמעותי את התנועה הרלוונטית לאתר מכלל מקורות התנועה האורגניים והממומנים, ביצענו ניתוח התנהגות הגולשים בעזרת כלים שונים אשר בעזרתם בדקנו מה הגולשים עושים באתר בכל רגע נתון, כמה הם גוללים בכל עמוד, על איזה חבילות / תמונות / מידע הם לוחצים יותר, כמה מהם משאירים פרטים, ומאיזה עמודים נטשו אלו שבחרו לא להשאיר פרטים, כל זאת בחלוקה לקבוצות קהלים ומקורות הגעה. נתונים אלו אפשרו לנו לבצע שינויים רבים בהנגשת המידע והחבילות המוצעות באתר בהתאם לרצונותיו של הגולש.

 

snowman confetti

השתמשו בכלים מתקדמים לניתוח התנהגות גולשים לפי כל מקור הגעה בנפרד

 

התוצאה : שעות עבודה נוספות למחלקת המכירות

החשיפה הענפה והרלוונטית תורגמה מהר מאוד לאלפי לידים ושיחות נכנסות שזרמו במהלך כל העונה למחלקת המכירות של החברה ולתוצאה הסופית של שביעות רצון מלאה מנתוני מכירות חופשות הסקי במהלך העונה

 

snowman7

 אלפי לידים ושיחות נכנסות במהלך כל העונה

 

צרו איתנו קשר

בשל חיסיון לקוחותינו אנו נמנעים מלפרסם את שם החברה – אולם כלל הנתונים המוצגים במקרה בוחן זה הנם נתוני אמת.

 

 

רוצה להגיע ללקוחות חדשים עם שיווק נכון באינטרנט?
לייעוץ ראשוני צרו קשר