הפעם אנו רוצים לתאר בפניכם מקרה בוחן ייחודי שביצענו לאחד מלקוחותינו שאת תוצאתו הסופית כבר ראיתם : הכנסה של 486,000 ₪ (לא טעינו, ארבע מאות ושמונים ושישה אלפי שקלים ?) בשלושה שבועות בלבד.

 stratagy
צעד אחר צעד, אל עבר שיווק דיגיטלי מנצח

אז איך עושים זאת ? הכל מתחיל במונח "אסטרטגיית שיווק דיגיטלי", נכון, מדובר במונח שברוב המקרים שעולה לאוויר נשאר ערטילאי ולא מיושם ברמה הפרקטית, אך מנהלי השיווק ובעלי העסקים שבניכם שידעו מחד לא לפחד להשקיע זמן ומחשבה בבניית האסטרטגיה ומאידך להפוך אותה לתכנית עבודה פרקטית, יצליחו לאורך טווח להניב תוצאות דומות למקרה הבוחן שיוצג לפניכם. אז הנה מספר השלבים המרכזיים שביצענו:

תעודת הסמכה = קריירה משגשגת

קצת רקע על הלקוח: מוסד לימודי במרכז הארץ, שעוסק בתחום לימודי התעודה ומציע מגוון קורסים שונים לקהל הרחב, כאשר המוצר בו התמקדנו היה הכשרה תלת שנתית המעניקה לבוגריה הסמכה בתחום הטיפול. עלותה של ההכשרה מסתכמת בעשרות אלפי שקלים לכל תלמיד, כך שמדובר באתגר מורכב לפיצוח.

תגיד לי מי הקהל שלך, אגיד לך מי אתה

 הליך אפיון קהל היעד הוא אחד החלקים החשובים בבניית האסטרטגיה. והוא מתחיל ברוב המקרים, בייחוד כשמדובר במוצר קיים שכבר נמכר כמה וכמה פעמים, במיפוי, אפיון וניתוח בסיס הנתונים הקיים בארגון. מהר מאוד תגלו, שבעבודה ממוקדת ויסודית, אתם תוכלו לגלות הרבה מאוד פרמטרים על קהל היעד שלכם. כל פרמטר שלא תצליחו לגלות דרך בסיס הנתונים, ובמידה והוא אכן חיוני והכרחי לבניית קמפיין השיווק הדיגיטלי, מומלץ שתבצעו פעולות אקטיביות להשיגו. בדרך כלל האופן המומלץ להשגת נתונים אלו הוא באמצעות ביצוע סקרים דיגיטליים בקרב הלקוחות והמכרים שלכם – אתם תופתעו לגלות עד כמה הם ישמחו לעזור לכם.


השלב הפרקטי הראשון שלנו הגיע, אחרי שחקרנו את בסיס הנתונים, ואספנו את כל המידע החיוני, ארגנו את קהל היעד באמצעות שרטוט מפה מסתעפת. כלי זה מסייע רבות בסדר וארגון הנתונים, בהצגת באופן ויזואלי ובחירת האלמנטים החשובים מתוכם, הנה לפניכם דוגמה לתוצר סופי למפת קהל היעד:

 

דרך אפקטיבית למיפוי קהל היעד

דרך אפקטיבית למיפוי קהל היעד

אחרי שיש לנו את התוצר הסופי של המיפוי, עברנו לשלב הצלבת הנתונים. בשלב הצלבת הנתונים לקחנו מספר בלוקים מהמפה והצלבנו בניהם, כדי לאפיין בצורה הכי מדויקת שניתן לאיזה סוג קהל אנו רוצים להגיע במהלך הקמפיין. וגם כאן, כדי להפוך את ההליך האסטרטגי לתוצר פרקטי שיסייע לנו להקים קמפיין מוצלח, ביצענו הליך פרסונליזציה, ובנינו "תעודת זהות" שתאפיין את אותו אדם שמייצג את קהל היעד, הנה דוגמה לתעודת זהות:

 

תעודת הזהות של הלקוח הפוטנציאלי

תעודת הזהות של הלקוח הפוטנציאלי

 רוצים גם אתם לבנות יחד איתנו קמפיין מנצח ? קליק אחד ואנחנו מתקשרים.

 

איך בוחרים את הפלטפורמה המנצחת?

 יש לנו מפה, יש לנו תעודת זהות, אנחנו יודעים למי אנחנו רוצים להגיע, עכשיו נשאלת השאלה היכן הוא נמצא ? עולם השיווק הדיגיטלי של 2017 מציע הרבה מאוד פלטפורמות אינטרנטיות בהם אנו יכולים להעביר את זמננו, יש האומרים שאפילו יש יותר מדי כאלו, החל ממנועי החיפוש, דרך בלוגים ופורמים סגורים, וכמובן במגוון רשתות חברתיות. כאן נכנס לפעולה כלי מחקר רשתי שממפה את השיח ברשת ודרכו ניתן למצוא את הפלטפורמות הנכונות לקהל היעד שלנו, כך ניתן להבין באיזו רשת חברתית הוא מבלה את זמנו (פייסבוק, אינסטגרם, אולי לינקדאין ? ) אילו אתרים מעניינים אותו ? באילו קבוצות ופורמים הוא חבר ? כך אנו יכולים להבטיח שהכסף שאנו משקיעים ילך למקום הנכון וימצא את קהל היעד שבנינו.

 

למצוא היכן קהל היעד שלנו מבלה את זמנו, ושם להשקיע

למצוא היכן קהל היעד שלנו מבלה את זמנו, ושם להשקיע

 

תזמון זה עניין של טיימינג

לא רק הפלטפורמה חשובה, אלה גם התזמון הנבחר לפניה, בעזרת פיילוט נקודתי ניתן ללמוד ולנתח את התנהגות הגולש, האם הוא מרבה לחפש את המוצר באמצע או בסוף השבוע ? הוא יעדיף את שעות הבוקר או אחר הצהריים ? ועוד שאלות מסוג זה בסופו של דבר יסייעו לנו לווסת את תקציב הקמפיין בתזמון מדויק כדי להופיע לגולש על מסך המכשיר הנייד או המחשב בדיוק בזמן שזה מעניין אותו.

 

ליצור את התזמון המושלם ללקוח הפוטנציאלי

ליצור את התזמון המושלם ללקוח הפוטנציאלי

 

להפוך את החיסרון ליתרון

החלק האחרון של התהליך, שסוגר לנו את כל תהליך הכנת הקמפיין, הוא החלק בו אנו משווים את הלקוח שלנו למתחריו ומבצעים תהליך של הבלטה והסתרה : הבלטה של היתרונות הבולטים במוצר על פני המוצרים המתחרים, והסתרה של החסרונות בהם הלקוח שלנו נחות ממתחריו. במקרה הבוחן המתואר, החיסרון העיקרי של הלקוח היה שההכשרה שלנו לא מוכרת לבוגריה כתואר שני, בעוד שלמרבית מתחריו מסלול דומה כן מעניק הסכמה זו. בעזרת ויזואליזציה מתאימה, גרמנו למתעניינים להפנים שבזמן שחבריהם במוסדות מקבילים יאבקו עד אין קץ עם משוואות מתמטיות, סטטיסטיקה תיאורית ועוד כל מיני קורסים מוזרים שחייבים לעבור כדי לקבל זכאות לתואר שני, הם יצברו ניסיון, יפגשו עם מטופלים אמתיים, וילמדו רק פרקטיקה, הרבה פרקטיקה.

 

 רק פרקטיקה, ללא חומרי לימוד מיותרים

 רק פרקטיקה, ללא חומרי לימוד מיותרים

 

486,000 ₪ תוך שלושה שבועות, כבר אמרנו ?

 

    נסכם את השלבים בבניית הקמפיין הדיגיטלי שיגדיל את הכנסות הארגון שלכם :
  • אסטרטגיית שיווק דיגיטלית זו לו מילה גסה
  • מיפוי וניתוח בסיס הנתונים ובניית מפת קהלים
  • יצירת "תעודת זהות" ללקוחות הפוטנציאלים
  • ביצוע סריקה רשתית ובחירת הפלטפורמות הרלוונטיות
  • תזמון הקמפיין לזמנים בהם הלקוח מעוניין בנו
  • ביצוע חקר מתחרים והבלטה של היתרונות המרכזיים
  • מדידה פשוטה ויעילה של הנתונים עד להשגת היעד

 

רוצה להגיע ללקוחות חדשים עם שיווק נכון באינטרנט?
לייעוץ ראשוני צרו קשר