היכרות עם מנוע החיפוש באידו  

 

סין. המדינה המאוכלסת ביותר בעולם. מקום שבו מעל חצי מיליון משתמשי אינטרנט באים משם על רקע מרחב משתנה של חדשנות והתפתחות ומציגים הזדמנות חסרת גבולות לעסקים וצרכנים כאחד. איך אפשר שלא להתרגש?
עם זאת, כאשר אנו חושבים על סין אנו חושבים על מורכבות, הבדלים תרבותיים, צנזורה באינטרנט, קשיי שפה ועוד.

 

 

מאמר זה יציג בפניך את אשר נחוץ לך כדי לנווט במבוך האינטרנט הסיני ולקבל את הנראות והחשיפה שמגיעה לך במנוע החיפוש הסיני, יהיה זה באמצעות אופטימיזציית קידום נכונה ב Baidu או באמצעות מסעות שיווק תוכן מקומיים.

מאמר זה נועד ליידע כל מי ששוקל לצאת לזירה השיווק הדיגיטלית בסין, ילמד אותך איך להיערך עם תוכנית תוכן אסטרטגית מתאימה למנוע החיפוש הסיני, ועוד סדרה של תובנות שימושיות על המבנה והמרכיבים של Baidu: איך לדרג בBaidu , תובנות מחקרי תוכן ושיווק בסין, כמו כן, שיקולים תרבותיים אמורים להילקח בחשבון.


היכרות עם מנוע החיפוש באידו
בהתחשב בדומיננטיות של באידו בעולם החיפוש הסיני, אנו הולכים להתמקד בזה די הרבה, ועבור מי שלא מכיר את "הגוגל של סין", הנה כמה נקודות מבוא מרכזיות:

1) מנוע החיפוש הסיני באידו הושק בשנת 2000 בבייג'ינג על ידי רובין לי.
2) השם "באידו" (百度) מגיע משיר שושלת "סונג" שהשתמש במונח כדי לתאר "חיפוש מתמשך אחר האידיאל".
3) כ -80% מהנתח הכולל של מנוע החיפוש של סין מחזיק שליטה בשוק בעקבות היציאה של גוגל מהשוק בשנת 2010.
4) ע"פ הדיווחים, נמדדים בו מעל ל 3.3 ביליון שאילתות בכל יום.
5) ב 2014, 36.5% מההכנסות הגיעו מהמובייל.

 

לימוד מבנה דף תוצאות החיפוש והמוצרים הנלווים של באידו

באידו, בדומה לגוגל, משתמש במבנה מוכר של 2 טורים (או למעשה עמודות) שמציגים תוצאות חיפוש רלוונטיות לביטוי המחופש המתחלקות לאורגניות וממומנות.
כולנו יודעים שגוגל מחזיקה נתח הוגן של מוצרים- יו טיוב, טיסות, מפות, חדשות ועוד.
כמובן, אלה צצים בתוצאות החיפוש הכולל מעת לעת, אך גוגל חתרה להבטיח למוצרים אלה מקום משלהם ועצמאות מחוץ לדף תוצאות החיפוש הכולל במנוע החיפוש.
באידו נוקט בגישה שונה במקצת לעומת זאת, המאפשרת למוצרים משניים אלה כמות ליבראלית של שיטוט חופשי במרחב תוצאות החיפוש.
למעשה, ההערכה היא כי כ -30% משאילתות באידו מנותבים לאחד מהמוצרים של באידו.
המשתמשים הסיניים לעתים קרובות בוחרים להסתמך על מותג אמין ודומיננטי כדי למצוא את מה שהם מחפשים.
למוצרים אלה מגיעה מרבית תשומת הלב שלך, והמשימה שלך היא למנף אותם לייעול.
לבאידו יש את שירות המפות שלה, שירות חיפוש הוידאו (בדומה ליוטיוב) חדשות ועוד רבים אחרים.
3 אתרי השיתוף ברשת המרכזיים הם:


Baike – באידו אנציקלופדיה: התשובה של סין לויקיפדיה.
בהתחשב בחלק הנכבד שתפסה במרכיב תוצאות החיפוש של באידו, הזדמנות הקידום טמונה לא רק בהכנסה של מאמרים הקשורים למותג או מוצר, אלא גם בעריכה של תוכן, תמונות, קישורים ותיוג מילות מפתח.
בהתחשב באופי המחמיר של אימות וכן גורמים כמו צנזורה, זה יכול להיות מסע מעט ארוך, אף כי הפוטנציאל לנראות ולחשיפה על פלטפורמה כה גדולה ובולטת באמת מדבר בעד עצמו.


Tieba - פורום דיון המבוסס על מילות מפתח שבהם משתמשים יכולים לעקוב אחר "ברים" ספציפיים המשמשים כמערכת לוח מודעות המחולקת לפי Subreddits (תחומי עניין משניים) וכיום מתגאה כ -300 מיליון משתמשים פעילים חודשיים.


Zhidao- "באידו יודע", פלטפורמה מסיבית של שאלות ותשובות שבעצם משמשת כתשובות יאהו משופרות המאפשרת למשתמשים ליצור ולהשתתף במגוון רחב של נושאים המכסה כל דבר ממדעי מחשב מתקדמים לאיך לחתוך ירקות בצורה נכונה.

לסיכום
בעוד שאנו רגילים להתכוונן לעולם דיגיטלי שעובר שינויים על בסיס קבוע, יש לזכור כי עם סין אלמנט מכריע אחד הוא שרעיון זה במידה מסוימת נלקח צעד אחד קדימה.
השוק הסיני עשוי לעתים להופיע מנוגד ואולי קצת הפכפך, אם כי היכולת לשמור על גבי התפתחויותיה השונות ללא ספק יחזיק אותך במקום טוב לעשות בו שימוש של מה שמעבר לכל, נחשב להזדמנות מסיבית.


מעוניין לקדם אתרך בסין?  צור עמנו קשר

היכרות עם מנוע החיפוש באידו 
רוצה להגיע ללקוחות חדשים עם שיווק נכון באינטרנט?
לייעוץ ראשוני צרו קשר