השם שלך. הלוגו שלך. הצבעים שלך. הסיסמה הפרסומית שלך. מנכ"לי B2B רבים חושבים שאלה דברים שוליים ופחות חשובים. תחשבו שוב. המותג שלך הוא ההתגלמות של החברה וההבטחה שלה לשוק. זהות מותג הבנויה היטב יוצרת תחושה של אמון וחיבור - שותפות. המותג שלך הוא רושם המדבר בשם החברה גם כאשר איש המכירות שלך לא שם. הוא סופג ומשקף בחזרה את כל הדברים הטובים והרעים שקהל היעד שלך חושב עליך. וגם בעולם הדיגיטלי של היום, זה נמצא בכל מקום.

 

פיתוח מותג פירושו הקמת אמון, מסוגלות לתת פתרונות לבעיות וצרכים של לקוחות, לספק פתרונות איכותיים במחיר הוגן ובסיכון נמוך, להתבלט בחדשנות, ולספק החזר גבוה על השקעה.
במילים אחרות, מיתוג מקטין את החיכוך שחברות פחות מוכרות נתקלות בהן בעת מכירת מוצרים ושירותים שאינם משמשים למסחר.
המיתוג הוא בלתי מוחשי, הגורם ללקוחות הפוטנציאליים לבחור אפשרות אחת על פני האחרות בהנחה שכל שאר הנתונים זהים.

עבור המשווקים של היום, אחד הדברים הכי חשובים זה - לשמור על רלוונטיות ולהיות מעורבים בעולם הדיגיטלי. עם זאת, איך להיות יעיל כאשר העולם הדיגיטלי עצמו משתנה במהירות? יתרה על כך, כלים וטקטיקות לניהול שיווק B2B אפקטיבי מול השיווק הדיגיטלי B2C ותוכניות מדיה חברתית הינם שונים באופן משמעותי. אל דאגה – במאמר זה אני הולכת להציג דרכים יעילות אשר יסייעו לך ויכוונו אותך איך לבנות את המותג הדיגיטלי שלך בצורה אפקטיבית.

 

האם זהות המותג שלך עובדת?

שיווק B2Bדאג לכך שהשיווק הדיגיטלי שלך יעלה בקנה אחד עם אסטרטגיית המותג שלך. זה אולי נראה כמובן מאליו,אבל יש לזה חשיבות רבה - בכל פעם שאתה משחרר ציוץ חדש, פוסט חדש בבלוג, או כל פרסום שהוא על גבי האינטרנט, תשאל את עצמך "האם זה מיושר עם אסטרטגיית המותג שלנו?" האם זה חלק ממי שאנחנו בתור חברה, ומהשווקים שאנו משרתים?

 

להיות פעיל באינטרנט רק לשם הפעולה עצמה מבלי תוכנית ברורה שמיושרת עם אסטרטגיית המותג שלך - זה חסר תועלת ובזבוז משאבים שיכלו להיות מנוצלים בצורה הרבה יותר טובה אילו הפעילות הייתה יותר ממוקדת. לכן, פעילות ממוקדת וברורה – היא זו שתשמור על הרלוונטיות של העסק שלך בעולם הדיגיטלי.

 

תחשוב על הקהל שלך - במי אתה מתמקד באמצעות המדיה החברתית?

תהיה מודע לכך שלא כולם משתמשים במדיה החברתית, או אפילו באינטרנט. יתר על כן, כל קבוצה בחברה משתמשת באינטרנט באופן שונה. לכן זה המפתח להבנת המאפיינים הדמוגרפיים והפסיכוגרפיים של קהל היעד שלך. שוב, עלייך לזכור כי מדובר בניסוי וטעייה - אין דרך טובה משמעית לעשות דברים בכל הקשור להתפתחות שיטות השיווק הדיגיטליות.

עם זאת, הבנת קהל היעד שלך תעזור לך לפתח טקטיקות שיווק דיגיטליות שייצרו תהודה בקרב קהל היעד שלך ויגרמו להם להיות מעורבים בצורה תקפה יותר ויעילה יותר.

 

בכמה מדיות כדאי לפרסם?

מעט ערוצים דיגיטליים המנוהלים בצורה יעילה עדיפים מהרבה ערוצים המנוהלים בצורה גרועה. כמו שאומר הפתגם - איכות על פני כמות. זה מצלצל נכון במיוחד כאשר מדובר על שיווק דיגיטלי. להחזיק 20 ערוצים דיגיטליים שאינם מנוהלים כראוי ואינם ממוקדים - הרבה פחות יעיל מאשר עמוד לינקדאין מוצק, בשילוב עם אתר אינטרנט וניוזלטר.

זכור כי אף אחד לא רוצה לבקר בבלוג תפל, או דף בפייסבוק חסר תועלת, אבל ישמח לבקר בבלוג רלוונטי שמספק תובנות, או להיות מעורב בפעילות של דף פייסבוק מעניין.

 

מהם הגורמים המרכזיים שיש למדוד אותם?

זה יותר קשה ממה שנראה לך. בשיווק דיגיטלי ישנם כל כך הרבה מדדים שניתן לאתר, בדרך כלל קשה לדעת אילו מהם יותר שימושיים עבור העסק שלך ואילו פחות.

זה עלול לדרוש מעט ניסוי וטעייה, אבל כדי לתת לכם כמה דוגמאות, להלן כמה מדדים נפוצים:

  • ביקורים ייחודיים לאתר
  • מנויים לניוזלטר
  • לייקים
  • קליקים פר לקוח
  • ומספר התגובות

חשוב לשקול היטב מה היא המטרה האולטימטיבית שלך בשיווק דיגיטלי ובמדיה החברתית; בדרך כלל זה כדי למשוך יותר תנועה לאתר האינטרנט שלך או לערב את קהל היעד שלך בפעילויות העסק שלך.בשיווק B2B ו- B2C זה עשוי להיות פשוט כמו המרת מבקרים באתר למנוי ניוזלטר.

איך העלינו ב 77% את מספר הלידים למותג B2B מוביל בישראל

 

תחשוב באמצעות תוכנית השיווק הדיגיטלי שלך ותאם אותה עם האסטרטגיה השיווקית והעסקית הכוללת של המשרד שלך.

עלייך לדבוק במסר המרכזי שהחברה שלך רוצה להעביר ללקוחות.

בסוף היום זה תמיד חשוב לקחת צעד אחורה ולנתח את ההתקדמות שהושגה עם תוכנית השיווק הדיגיטלי שלך. האם הצלחת לשלב את המותג שלך עם המסר שלך באינטרנט?

איך הביצועים של המדדים המרכזיים שלך? מה הם אזורים או תפקידים אפשריים שאתה יכול לקחת על עצמך בעולם הדיגיטלי?

 

בסופו של דבר - תזכיר לעצמך, כמו רוב המיומנויות בחיים, זה יידרוש לא מעט ניסוי וטעייה כדי להשיג תוצאות בניהול המותג באופן דיגיטלי. עם זאת, על ידי שמירת העין על הכדור, אתה תהיה מסוגל לקיים את החיבורים הדיגיטליים שלך ולהרחיב את המותג שלך באינטרנט.

 

רוצה לברר פרטים נוספים על איך לפתח את המותג שלך במדיה הדיגיטלית?

צרו קשר ונעזור לכם לפתח את המותג שלכם.

 

רוצה להגיע ללקוחות חדשים עם שיווק נכון באינטרנט?
לייעוץ ראשוני צרו קשר