"אסטרטגיה ללא טקטיקה תביא לניצחון איטי, אך טקטיקה ללא אסטרטגיה היא הרעש לפני המפלה" - מתוך הספר אומנות המלחמה של סון דזה הסיני
לצאת למערכה ללא תכנון, זה מתכון בטוח לכישלון.

לכן אנחנו במקסי-סייט פיתחנו מתודולוגיה להצלחה בשיווק באינטרנט, המתודולוגיה עוזרת לנו להביא לשיפור התוצאות העסקיות של לקוחותינו.

כל מה שתקראו ביצענו בעבר, וכנראה נבצע שוב בעתיד

חלק מחברות וארגונים מבצעות שיווק דיגיטלי בצורות שונות, חלקן משקיעות כספים בקידום אורגני, פרסום ממומן, רשתות חברתיות, שיווק בתוכן ועוד. רבות מהחברות מבצעות זאת ע"י גישה של כאן ועכשיו!! חברות מישראל ומהעולם פועלות בגישת אד-הוק, לרוב גישה זו לא תביא להצלחה בטווח הארוך.
לכן, לפני תחילת כל עבודת השיווק חייבים לבצע ניתוח מקדים ולשאול את השאלות החשובות, כמו:
אבחון מצב - היכן אנו נמצאים עכשיו?
מטרות - היכן נרצה להיות?
אסטרטגיה - איך אנו נגיע לשם? באופן כללי
טקטיקה - איך בדיוק נגיע לשם, ע"י אילו ערוצים?
פעולות – באילו מערכות, ע"י איזה תהליכים, מה יהיו המטלות ואבני דרך
שליטה - מדידה ובדיקה חוזרת שאנחנו אכן מתקדמים ויכולים להשתפר

אסטרטגיה וטקטיקה בשיווק באינטרנטהמתודולוגיה מתאימה לעסקים קטנים כמו גדולים, ההבדלים הם בתשובות לשאלות ובתקציבים המושקעים בתהליך. התהליך שמתועד ע"י מדידה אנליטית מכסה את המי, למה ואיך להגיע לקהל המטרה שלך, ערך הפרטים והנתונים יהיו שווים הרבה מאוד לאורך הדרך ולשיפור התוצאות העסקיות.

לכל לקוח יש תהליך קניה שונה, אך כדאי לתכנן גם עבורו את השיווק הדיגיטלי.
כחלק מתכנון נכון יש שלבים שהלקוח הסופי נמצא בהם.
תכנון - שלב המחשבה על הצורך במוצר / שירות
חשיפה - שלבי החיפוש והבדיקה
פעולה - שלב קבלת ההחלטות
המרה - שלב הרכישה
מעורבות - שלב חיזוק הקניה

תכנון
בשלב זה נבדוק את האפשרויות שמתאימות עבור הלקוח שלנו כמו גם אסטרטגיות ופעולות, זה מאוד דומה למה שתואר במתודולוגיה כאן למעלה. בשלב זה נגדיר מיהו הלקוח הסופי, נבדוק את השוק מבחינת תחרות בכלל ובאינטרנט בפרט. נבחן ונבדוק את הפלטפורמות באינטרנט שיתאימו ליצירת דיאלוג כדי להגיע ללקוח הסופי.

חשיפה
כדי להגיע ללקוח הסופי אנחנו חייבים חשיפה רבה ככל האפשר, יחד עם התאמה מקסימלית לקהל היעד המותאם לעסק, כך שנרצה להופיע במנועי חיפוש, מדיה חברתית, בלוגים ואתרי אינדקס רלוונטיים.
חשיפה היא הגדלת המותג ע"י הפצתו בכלי הפרסום, באתר הלקוח ועוד. החשיפה במנועי חיפוש יכולה להגיע ע"י קידום אורגני, פרסום בגוגל לפי קליק. החשיפה במדיה החברתית תגיע בפייסבוק ע"י הקמת עמוד עסק, הבאת לייקים נבחרים לפי קהל היעד, פרסום פוסטים רלוונטיים שמגדילים את החשיפה למותג. עוד רשתות חברתיות שמתאימות ללקוחות שונים הן פרסום ביוטיוב, פרסום באינסטגרם, טריפ אדווזיר, פרסום בלינקדאין או פרסום בטוויטר.
הגדלת החשיפה גם יכולה לבוא מתוך הלקוח שלנו כמו רשימות תפוצה במייל, או מסרונים ללקוחות קיימים ו/או ישנים שכנראה שכחו שהוא קיים או שיש לו מה לחדש להם.

פעולה
פעולה היא הצורך להשיג את הפניה מהלקוח, התהליך בו אנחנו משכנעים את הלקוחות הסופיים שמבקרים באתרים שלנו לבצע פעולה ולמסור ללקוח שלנו את השם, טלפון ו/או מייל שלהם. שלב זה יכול להכיל מספר דרכים כמו הרשמה לדיוור עם הבטחה מעניינת, הנחה למוצר מסויים, קבלת משהו בחינם ועוד. רוב הגולשים אינם משאירים פרטים אך חייבים לנסות להגיע אליהם וליצור את הקשר הראשוני. אך גם אם הלקוח לא השאיר פרטים ואנו מבינים כי היה לו עניין במוצר או שירות של המותג ניתן להגיע אליו ע"י פרסום חוזר באמצעים שונים.

המרה
לקוחות שונים מגדירים המרה בצורה אחרת, יש המרות שהן מוגדרות כקניה בלבד, יש המרות שרק פרטי הגולש הן החשובות ביותר, בעיקר בעסקאות גדולות בהן היכולת לבצע רכישה מיידית באתר לא קיימת עד בלתי אפשרית.
לכן יש צורך וחובה להגדיר מה ייחשב המרה, לרוב, זו רק תחילתה של ידידות מופלאה בין המותג ללקוח הסופי.

מעורבות
כאן נרצה שהמותג יתחיל באינטראקציה עם הלקוח הסופי שלו וימשיך ל"מערכת יחסים" ארוכה ככל האפשר, כך שיהיה ניתן להמשיך למכור לו שירותים או מוצרים שונים גם בעתיד. בשלב זה נרצה מאוד לשמור את הלקוח הסופי כשהוא שמח, מרוצה מהקניה כדי שיוכל להמליץ על המותג גם לחברים והסביבה שלו.
לקוחות מרוצים יכולים להיות חלק מהשיווק של העסק זאת ע"י ביקורות טובות ברשתות חברתיות, אתרים ואפליקציות, למעשה כבר היום ובעתיד הקרוב מאוד ביקורות הופכות ל"מטבע" חזק מאוד, כך שאם יש ביקורות שליליות לעסק מסוים יהיה לו הרבה יותר קשה להצליח מאשר לעסק עם ביקורות חיוביות.

 

תהליך זה ה מהווה אבן דרך לכל עסק שרוצה לגדול ולצמוח, בכך שהוא מראה לכל עסק את האפשרויות הטמונות בביצוע שיווק באינטרנט בצורה חכמה ומוסדרת מההתחלה.
כיום לא ניתן להסתמך על דרך אחת בלבד כמו קידום אורגני, או רשת חברתית אחת.
המתודולוגיה והדרכים המוצעות כאן מתאימות לעסקים רבים, לחלקם היא כמו "כפפה ליד" ולחלקם היא מכוונת גבוה מידי, זאת הסיבה שאנו במקסי-סייט מעדיפים להיפגש עם לקוחות ולשמוע מהם על המטרות והאפשרויות העומדות בפניהם ורק אז מפתחים את הדרך המתאימה להם בלבד.
אנחנו מאמינים גדולים בתהליכי צעד-בעקבות-אגודל, כי כשמתחילים לאט, ניתן לבדוק ולמדוד טוב יותר, וכשהתוצאות הטובות מגיעות מגדילים את התקציבים ומרחיבים את הפעולות במקום בו אנו רואים מהיכן מגיעה ההצלחה.
צרו קשר ותתחילו לבצע שיווק נכון באינטרנט

רוצה להגיע ללקוחות חדשים עם שיווק נכון באינטרנט?
לייעוץ ראשוני צרו קשר