חשיבותה של ההופעה בדירוג בתוצאות חיפוש מקומיות ידוע היטב לכל בעל עסק מקומי.
כעת, האינטרנט ומנוע החיפוש הפך למקור העיקרי עבור הצרכנים לקבלת מידע על עסקים מקומיים, לכן יש צורך שגם האתר שלך יעלה בתוצאות החיפוש המקומיות.
לדוגמא: מכון כושר שנמצא בנס ציונה ורוצה להופיע בתוצאות חיפוש של אנשים מנס ציונה והסביבה כשהם מחפשים בגוגל "מכון כושר".
במאמר זה אציג 5 דרכים לקידום עסק מקומי בתוצאות חיפוש.

 

1) יש לוודא שהאתר שלך מדורג בתוצאות החיפוש המקומיות.
הנה 5 דרכים לקידום אתר בתוצאות חיפוש לפי מיקוםאנחנו במקסי-סייט ראינו שמתוצאות ניתוח התנהגות הגולשים בחיפושים מקומיים עולה כי 50% מהגולשים במובייל מגיעים אל העסקים באמצעות חיפושים מקומיים.
ניתן ללמוד כי קידום העסקים בתוצאות החיפוש המקומיות מחזק ומניע את הגולשים לנקוט בפעולה המקשרת אותם עם בית העסק, בייחוד במובייל.
אחוז גבוה של גולשים במובייל ביחס לגולשים ממחשב נייח או טאבלט, הפגינו נאמנות לתוצאות ופנו לבית העסק הנבחר בתוך זמן קצר, בהתאם למיקומם.
כאשר אני מחפשת מעבדה לתיקון סמארטפונים באזור תל אביב, מן הראוי שאני מצפה למצוא בתוצאות החיפוש מעבדה באזור ת"א בעלת נוכחות בתוצאות החיפוש הראשונות.
הגולשים רוצים למצוא את בית העסק הכי רלוונטי, וכמה שיותר מהר והכי קרוב אליהם. מה שמסביר את הסיבה שעסקים שמרוויחים מכך, מזה הם לרוב עסקים אשר נמצאו בראש תוצאות החיפוש המקומיות.
אין ספק בכך שתהליך איתור עסקים מקומיים עם תוצאות ממוקדות ומותאמות מיקום יוצר תוצאות הקולעות לדרישות המשתמשים, דבר אשר מניע אותם לפעולה ומקשר בין הלקוח המתעניין לבית העסק בצורה טובה יותר.
העסקים המובילים בתוצאות החיפוש המקומיות חודרים לתודעה של הלקוח מהר יותר, בייחוד כשהם מותאמים לסוגי החיפוש המבוקשים.

בכדי לוודא שהאתר והעסק שלך מדורגים בתוצאות החיפוש המקומיות עלייך לבצע את הדברים הבאים:
•    הוסף את העסק שלך ל"גוגל עסקים" - דף עסקי שנבנה כראוי ב"גוגל עסקים" יחבר אותך ישירות ללקוחותייך.
•    השתמש בסימון נתונים מובנים –     סימון נתונים מובנים מאפשר למנועי החיפוש להבין במה עוסק האתר שלך ולזהות את המיקום הפיזי של העסק.
•    שמור על עקביות -             וודא שפרטי ההתקשרות של העסק אחידים בכל ערוצי השיווק שלך.
•    מלבד פרטי התקשרות וכתובת -     תכלול בפרופיל העסקי שלך גם מידע על קטגוריות המוצרים/ שעות הפתיחה/ הנחות (אם יש) וכד'.
•    השתמש במילות מפתח -        מילות מפתח מקומיות בתגי הכותרות, בכתובת האתר ובתוכן האתר.


2) התאם את האתר שלך למובייל
לאחרונה גוגל עדכן את כל בעלי האתרים וחברות קידום אתרים בידיעה המרעישה הסובבת סביב עדכון אלגוריתם החיפוש במובייל אשר לפיה אתרים אשר אינם מתואמים למובייל יראו פגיעות משמעותיות בדירוגים ובמיקומי האתר. אני בספק שתרצה שהאתר שלך ייכנס לחרם, לכן, וודא שהאתר שלך מותאם למובייל.
לידיעתך, 20% מחיפושי עסקים מקומיים במובייל מובילים למכירה. ומרבית החיפושים המקומיים מגיעים מהמובייל.


3) השתמש במודעות ממוקדות מיקום
פרסומת המופיעה לגולש אשר תהיינה רלוונטית למיקומו של הגולש, קרובה לוודאי ליצור הזדהות אצל הגולש. לכן תהיה יותר אטרקטיבית מאשר פרסומת שאינה מתואמת להרגלי הגלישה שלו  או למיקומו של הגולש.
כמה עובדות מעניינות על הרגלי הגלישה של המשתמשים:
רוב הצרכנים משתמשים בכפתור "התקשר" או "קבל הכוונה" במודעה, זו קריאה לפעולה ישירה וזה אטרקטיבי יותר. אחוז קטן יותר עושה שימוש ידני בכתובת או מספר טלפון במודעה.
מרבית משתמשי הסמארטפונים מעדיפים מודעות מותאמות אישית אשר יותאמו לעיר ולאזור הימצאותם.
על ידי מיקוד הפרסומות שלך לפי מיקום תוכל להגיע ליותר לקוחות פוטנציאליים, לכן הקפד להשתמש בפרטי המיקום שלך בצורה נכונה.

4) השתמש בביקורות והמלצות אישיות של העסק
נוכחנו לראות כי קרוב ל 70% מן הצרכנים בוטחים בביקורות והמלצות אונליין. ביקורות חיוביות והמלצות על העסק שלך יצרו אמינות כלפי הצרכנים.
על ידי הוספת העסק שלך לאתרי ביקורות והשגת המלצות חיוביות, העסק שלך ידורג גבוה יותר וכך, תוכל להגיע ללקוחות הפוטנציאלים שלך.
הנה רשימה חלקית לאתרים אשר יכולים להעניק דירוג לעסקים: גוגל פלוס, פייסבוק, Yelp, FourSquare, TripAdviser, YahooLocal וגם דירוד ע"י כוכבים באתר הפרטי שלך.

5) תכבוש את שוק החיפוש המקומי
כפי שכבר הבנו, אי אפשר להתעלם מההשפעה של הדירוג בחיפושים המקומיים.
נוכחות בתוצאות חיפוש מקומיות מובילה לכניסות של לקוחות פוטנציאליים לעסק ובטח שבטח להמרות.
תזכור שמכשירים ניידים מניבים יותר אחוזי המרה ביחס למכשירים האחרים, הקפד שהאתר שלך יהיה בנוי בהתאם.
השג את מקומך בתוצאות החיפוש המקומיות. עכשיו כשכבר יש לך את היסודות, תתחיל ליצור עניין אצל הלקוח, השתמש בהצעות ושוברי הנחה.
תעורר בו חשק לרכישה, אם הוא כבר הגיע אל העסק שלך ומתעניין במה שאתה מציע – הסיכוי שלו להפוך ללקוח הוא גבוה.

אנחנו במקסי-סייט ממליצים לשבצע שילוב של קידום אורגני לתוצאות חיפוש מקומיות בשילוב פרסום חוזר לגולשים שהיו באתר כמו גם לקהל מטורגט ע"י פרסום בפייסבוק לקהל מטרה איכותי.

רוצה להגיע ללקוחות חדשים עם שיווק נכון באינטרנט?
לייעוץ ראשוני צרו קשר