דילמות מרכזיות העומדות בפני בעל עסק הניצב בפני הקמת אתר:
קוד פתוח או תבנית? לרכוש שירותי חברה לבניית האתר או לחסוך כסף ולבנות בעצמך?
טיפים מה אסור לעשות ומה כדאי.

עוד מימי קודם (או בעשרים שנים האחרונות לפחות) אם אתה לא שם אתה לא קיים. שם? הכוונה למרחב הווירטואלי. כל בעל עסק לא רק רוצה ולא רק צריך - אלא לגמרי לגמרי חייב - להקים אתר אינטרנט לעסק שלו. עם ההחלטה על הקמת האתר צפות ועולות דילמות רבות. על הדילמות ועל פתרונן בכתבה שלפניכם.

מערך של שיקולים ורשת סבוכה של דילמות
כל בעל עסק המתחיל בבניית אתר לעסק שלו חש מבולבל. יש מערך של שיקולים המשפיעים על החלטותיו, מערך של אילוצים המצרים את צעדיו וסט שלם של שאיפות ומטרות שלעתים מתנגשות אלה באלה. עובדות אלה הן כר פורה לייצור של דילמות. מחד התקציב מוגבל, מאידך החשיבות של האתר היא עצומה. מחד, התחרות ברשת קשה מדי, מאידך אין עסק שמכבד את עצמו ללא אתר אינטרנט. מחד, אתה יודע מספיק כדי לעשות בעצמך, מחד קידום אתרים ובניית אתרים הן מלאכות שבמומחיות ואין מקום להתפשר. מחד, קוד פתוח מאפשר גישה והתאמה אישית, מאידך תבנית מגנה מפני פרצות באבטחה.

יוצאים לדרך
הקמת אתריםאז איך עושים את זה? איך נמנעים מלהסתבך בסבך הדילמות ואיך מקבלים החלטות? בכמה שלבים:ראשית מגדירים מטרות: בניית אתר אינטרנט נגיש היא המטרה האולטימטיבית. אתר מעניין, שמופיע מקום ראשון בגוגל ושעונה על דרישות הנגישות לאנשים עם מוגבלויות שקבע החוק החדש.

שנית, מגדירים את התקציב: זה מה יש ועם זה צריך לעבוד. וגם אפשר. בדרכים יצירתיות, מעט מזל, מעט עזרה מאחרים מביני דבר והמון תושייה מצליחים גם במגבלות תקציביות לבנות אתר אינטרנט ראוי.

שלישית, מגדירים את הדילמות וההתלבטויות ומפרקים אותן אחת אחת עד למציאת הפתרון המיטבי עבורכם, שעל פי רוב, איננו חד משמעי אלא תלוי בנסיבות. אז יאללה בואו נתחיל בעבודה:

1. קוד פתוח או תבנית? אם התחלתם לרחרח בנוגע לבניית אתר לעסק שלכם בוודאי כבר שמעתם את המושגים הללו. הכוונה למערכת הניהול של האתר. למעשה, הקמת אתר על ידי קוד פתוח משמע יותר חופש פעולה ואפשרות להתאמה אישית של האתר; ואילו הקמתו לפי תבנית, הכוונה לתבנית מסוימת, ידועה מראש, המגבילה את היכולת לעצב את האתר בצורה ייחודית ושונה שחורגת מהתבנית. לכל אחת מהאופציות יתרונות וחסרונות.  מערכת של קוד פתוח מאפשרת לכל אחד גישה לאתר ולא מצריכה ידע גדול מדי כדי לערוך שינויים או עדכונים. יתרונות הבחירה בקוד פתוח ברורים: אפשרות לעדכון האתר, אפשרויות עיצוביות רבות, חסכון בעלויות, נגישות לבעלי מוגבלויות ועוד. מנגד ישנה סכנה של זליגת מידע ופרצות מרובות המאיימות על שלום האתר. שימוש בתבנית מקצרת תהליכים, חוסכת עבודה ומגנה על האתר והמידע בתוכו. אנחנו חשבנו רבות על הדילמה והסקנו שעדיף קוד פתוח שהופך כל אתר לאתר אינטרנט נגיש, מותאם אישית וקל לעדכון.

2. להיעזר בחברה לבניית אתרים או לבנות בעצמך? זוהי דילמה משמעותית. לחלק מאיתנו יש הידע, הזמן והסבלנות לבנות אתר אינטרנט לעסק שלנו אבל הסתייעות בחברה לבניית אתרים חוסכת זמן רב, מבטיחה איכות ואחרי הכל זהו עניין במומחיות. ההכרעה איננה פשוטה ותלוית נסיבות. אם יש לך זמן וידע אז תבנה האתר בעצמך, אבל בהחלק של הקידום – קידום אתרים – אל תוותר על ייעוץ של מומחה.

3. האם להיעזר במומחה לקידום אתרים? עוד דילמה מרכזית הניצבת בפני בעלי אתרים. האתר באוויר והוא מושקע ואיכותי אבל הדרך לקדמו בגוגל רצופה מכשולים. כאן פתרון הדילמה, לפחות בעינינו, יותר פשוט, היעזרו במקדמי אתרים מומחים. זהו תחום שמתעדכן ללא הרף, מדובר במלאכה קשה ומורכבת שדורשת ידע, זמן, כלים ומיומנויות שאין לכם.

 לסיכום, הקמת אתר אינטרנט לעסק היא חובה. התחילו עם למידת הנושא, הגדרת המטרות והתקציב, לכו על קוד פתוח, בנו את האתר באופן עצמאי או בסיוע מומחה (בהתאם ליכולותיכם) ואל תוותרו על מומחה לקידום אתרים.

רוצה להגיע ללקוחות חדשים עם שיווק נכון באינטרנט?
לייעוץ ראשוני צרו קשר