בעבר היה ניתן לראות עסקים מנהלים קמפיין פרסומי באמצעי הפרסום המסורתיים כמו רדיו, טלוויזיה או עיתונות מודפסת. כניסת האינטרנט לחיינו השפיעה על שיטת הפרסום והיום מפרסמים רבים בוחרים לעדכן את שיטות הפרסום שלהם תוך שימוש בשיטת פרסום הכוללת טלמיטינג על מנת להעצים את הקמפיין ולהעניק יחס אישי לקהל המתעניינים במטרה להפוך אותם ללקוחות אשר יגלו עניין רב בקמפיין הפרסום.


מסע פרסום בעידן הדיגיטלי מאפשר להגיע לרמת דיוק גבוהה במיוחד הכוללת זיהוי קהל היעד תוך מיקום ותחומי עניין וכך ניתן לבנות עבורם מסע פרסום אפקטיבי. אם הזכרנו את העידן הדיגיטלי ,הרי אי אפשר לא להזכיר את פייסבוק אותה רשת חברתית אשר כוללת קהל יעד רב. באמצעות פרסום בפייסבוק ניתן למצוא את הקהל אשר מעוניינים לפנות אליו תוך הגדרה של גיל, תחומי עניין , מצב משפחתי ואזור גיאוגרפי. באמצעות Facebook Ads ניתן לפנות לקהל רב , גם לאנשים שאינם רואים את הדף העסקי במטרה לייצור קמפיין פרסום מדוייק.


קידום ממומן
כל המעוניין להגיע לתוצאות מידיות בוחר בפרסום ממומן באינטרנט- מדובר בכלי שיווק פופולרי למדי המאפשר למפרסם להגביר את התנועה המגיעה ממנועי החיפוש אל האתר שלו. שיטת התשלום – Pay Per Click במסגרתה המפרסם משלם עבור קליקים אשר ביצעו הגולשים. מסע פרסום באמצעות קידום ממומן מאפשר מיקוד בהתאם למספר פרמטרים ביניהם שפה, מילות מפתח וכמובן האופן בו מנוסחות המודעות. באמצעות ביצוע אופטימיזציה נכונה ניתן להגיע לתוצאות מרשימות למדי.


פרסום באמצעות אאוטבריין או טאבולה
שיטת פרסום נוספת אשר רבים בוחרים לעשות בה שימוש היא פרסום כתבות באמצעות חברות אאוטבריין וטאבולה- מדובר בשתי חברות ישראליות אשר הקמת קמפיין פרסומי בפלטפורמה המוצעת אשר כוללת פרסום כתבות באתרי התוכן הגדולים ביותר כגון גלובס, כלכליסט ועוד בלי לשלם סכומי עתק. פרסום באתרי התוכן הגדולים מאפשר חשיפה רבה. בסיומה של הכתבה מופיע קישור בשם אולי יעניין אותך גם אשר מוביל את הקורא לקרוא כתבות נוספות באותו נושא. על מנת לראות את ההצלחה של הקמפיין יש לבחור את האתרים המתאימים לפרסום הכתבה וכן את שעת הפרסום.

 

שיווק באמצעות טלמיטינג
באמצעות טלמיטינג ניתן לייצור קשר עם לקוחות פוטנצייאלים ולתאם איתם פגישות. שיווק באמצעות טלמיטינג נחשבת לאחת השיטות האפקטיביות ביותר- אין זה מספיק כי הלקוח הפוטנציאלי יגלה עניין בקמפיין ויקרא את הכתבות השונות אלא יש צורך לעבור שלב קדימה- לגרום לו להתעניין באמצעות שיחה אישית. כיום בעידן הדיגיטלי בו אנשים מעדיפים לדבר ולקרוא כמה שפחות, יש חשיבות רבה לגלות עניין בקהל הלקוחות באמצעות שיחה. אותה שיחה מזכירה להם כי מי שעומד מאחורי הקמפיין הפרסומי אינה רק חברת פרסום אלא אנשים אשר השקיעו ימים ולילות בבניית הקמפיין אותו הם מעוניינים לשווק לקהל .

רוצה להגיע ללקוחות חדשים עם שיווק נכון באינטרנט?
לייעוץ ראשוני צרו קשר