קניות מהמובייל: יותר רכישות ישירות מהסמארטפון

 

עבור צרכנים רבים, הנייד הוא חיוני לשם סקירת מוצרים ורכישתם.
לפי ההערכה, ב 2015, צרכנים מארה"ב רכשו מצרכים ושירותים דרך המובייל בשווי של מעל ל 74 ביליון, מעל ל 32% יותר מההוצאות ב 2014.

 

קידום אתרים בסלולרכאשר אנו בוחנים את הפרופילים השונים של צרכנים אמריקאים, ניתן לראות כי צרכנים אלה, אשר סוקרים ורוכשים מוצרים ושירותים דרך הסמארטפונים – עושים
שימוש בסמארטפונים לשם השוואת מחירים, בירור מידע, קבלת שוברים וביצוע רכישות. כשזה מגיע לפרופיל הדמוגרפי של צרכנים אלה, נשים הן אלה שמהוות אחוז יותר גבוה מן הגברים ברכישה וסקירה של מוצרים באמצעות הנייד.

 

עוד דבר שמאפיין צרכנים אלה, הוא שרובם צעירים. קרוב ל 32% מהקניינים האמריקאים שבעיקר סוקרים ורוכשים מוצרים באמצעות הסמארטפון הם בגילאים 18-29.
יתר על כך, מעל 36 אחוז הם בגילאי 30-44. עם זאת, התנהגויות רכישה אלה דרך הסמארטפונים אינם גובלות רק בקניינים צעירים. צרכנים בגילאי 45 ומעלה גם משתמשים במכשיר זה לצורכי סקירה ורכישה. אנו רואים שהמכשיר הנייד והחכם נותן מענה על הצרכים השונים של רבים מן הצרכנים בכל הגילאים ובסטטוסים שונים בחיים ומספק אפשרויות רכישה פשוטות ומהירות הניתנות לביצוע בכל מקום ובכל זמן, הכל במרחק קליק.


בשווקי עולם אחרים, קניות ומסחר במובייל הוא חלק ניכר מהתמונה, גם שם הוא הפך לערוץ חשוב עבור הצרכנים לצרכי מחקר ורכישה של שירותים ומוצרים.
בדרום קוריאה, לדוגמא, מכירות במובייל הגיעו ל 46% ממכירות קמעונאיות ו 5.1% מסך המכירות הקמעוניות השנה ע"פ ההערכה. בסין, קרוב ל 50% מהמכירות הקמעוניות המקוונות וכ 8 % מכל המכירות הקמעוניות בוצעו דרך המובייל ב 2015.

 


מה צרכנים מצפים מאתרי מסחר במובייל?

המובייל הופך לנתח גדול למדי מתנועת המסחר הקמעונאי בארה"ב.
כשזה מגיע לאתרי מכירות קמעונאיות במובייל, ביקורות משתמשים ודירוגים הן התכונה העליונה שצרכנים מצפים לראות. ולאחר מכן - שירות ותמיכת לקוחות.


הרשימה הראשית של 5 התכונות החשובות לאתר מכירות קמעונאי במובייל שמשתמשי האינטרנט בארה"ב מצפים לראות:
1. ביקורות משתמשים 54%
2. שירות לקוחות יעיל 38%
3. התאמה אוטומטית של גודל מסך 38%
4. פונקציות מבוססות מיקום או מפה 35%
5. פונקציה של רשימת בקשות / Wish list 27%

 

העסקים הקמעונאים מתחילים להבין את החשיבות וההשפעה של השיווק במובייל.
ואכן, מחקרים הראו כי מכשירי מובייל עשו נתח גבוה באופן משמעותי מהתנועה באתרי מכירות קמעונאיים במובייל במחצית השנייה של 2015 ביחס לשנה הקודמת.

פעילות אחת - ההחלטה עצמה היכן לקנות מוצר חדש כבר גדלה בהתמדה משנה לשנה. ואכן, פעילות זו עלתה ב 7 אחוזים בשנת 2015 בהשוואה ל 2014.

התנהגויות אחרות, כמו ביקור באתר של משווק קמעונאי, פדיון הקופון סלולרי בקריאת ביקורות מוצר - גדלו.

עם זאת, המובייל אינו חזק מספיק בסגירת עסקאות. אחוזי ההמרה מן המכשירים הניידים באנגליה הסתכמו 1.5% המרה בלבד, 1.2% בארה"ב ו 1.2% בעולם.

 

עד שנת 2016, רוב מזמיני הטיולים הדיגיטליים ישתמשו בהתקנים ניידים. מספר ההזמנות ורכישות הטיולים באמצעות המחשב הנייח ימשיך לרדת.
נראה שלאמריקאים לא אכפת להזמין כרטיסי טיסה ומלונות על מסך קטן.


בשנת 2016, 51.8% מטיילים אשר מזמינים טיולים באמצעים דיגיטליים, יעשו זאת באמצעות מכשירים ניידים. טאבלט חיפוש מיקומיםמתוך 48.5 מיליון האנשים בארה"ב אשר הזמינו טיולים דרך הנייד, 78.6% (38.1 מיליון) עשו זאת באמצעות הסמאטרפון. לעומתם, 31.3 מיליון אחרים, השתמשו בטאבלט כדי להזמין טיול בשנת 2015 – או 64.4% מכל מזמיני הנסיעות בהתקנים הניידים.

 

"מלונות, חברות תעופה, ואתרי נסיעות מקוונים מתאימים יותר את האתרים שלהם לרכישות מקוונות. כתוצאה מכך, אנשים מוצאים דרך פשוטה וקלה יותר לרכישה והזמנת טיולים באמצעות המכשירים הניידים שלהם. אלה הן בשורות טובות עבור כל התעשייה."
מכירות של מוצרי ושירותי נסיעות שהוזמנו על מכשירים ניידים ממשיכות לגדול, בעוד המכירות מהמחשבים הנייחים ומהלפטופים יורדות באופן מוחלט.

 

 

 

חלוקה לרמות של הזדמנויות ואתגרים - שיווק ארנקים סלולריים.

כניסתם של הארנקים הסלולריים לשוק מביאה עימה דרכים חדשות למותגים לספק חוויות מסחר נוחה יותר וקונטקסטואליות לצרכנים.
אבל ההגעה לשם לא תקרה בן לילה.
אם מסתכלים על המגזר הקמעונאי, לקוחות מחפשים לנהל הצעות, קודי הנחה ודברים מהסוג על פני סדרה רחבה של ערוצים, במיוחד אלה שלוקחים את גישת התכנית הרב-ערוצית כדי לקבל תצוגה של 360 מעלות של הלקוח. הרבה מהם רודפים את היכולת לספק את אותם הצעות באתרי האינטרנט שלהם, בתוכנות המסרים הניידים שלהם, בדואר אלקטרוני וגם בארנקים הניידים שלהם.

הארנק הסלולרי מציג שכבה חדשה של נתונים ניתוח והתנהגות לקוחות.

בארצות הברית ב-2015, קרוב ל 13% ממשתמשי הסמארטפון דיווחו על שימוש בארנק סלולרי,
וההערכה היא שב 2016 שיעורם יגדל ל-20%.

 

חושבים גם להתאים את אתרכם למובייל?

צרו קשר

 

 

 

 

רוצה להגיע ללקוחות חדשים עם שיווק נכון באינטרנט?
לייעוץ ראשוני צרו קשר