כדי לענות על שאלה זו אנו צריכים להיזכר בפעם האחרונה שהייתם צריכים למצוא עסק או את מספר הטלפון של עסק מסוים. בטח הייתם לוקחים את הכרך עב הכרס של דפי זהב, או מתקשרים ל 144. היום בשנת 2015 אנשים מדליקים את הטלפון הנייד ומתחילים מחיפוש בגוגל, התוצאות שמוצגות למחפש בדרך כלל מבוססות על המיקום שלו וייתכן שגוגל אפילו ייתקן את שגיאות הכתיב אם היו כאלה, תוצאות החיפוש מציגות את האתרים של עסקים שמתאימים לחיפוש יחד עם התאמה לאזור מגורים.

מה אם לעסק שלך אין אתר ויש לו רק עמוד בגוגל+, או רישום כרטיס באיזה אתר אינדקס שמציג אותך כמו שהוא רוצה וסביב העסק שלך פרסומות של עסקים רבים אשר מתחרים בעסק שלך. האם לדעתך עמוד גוגל+ או רישום באחד האינדקסים יציג את העסק שלך כמו שצריך, כמו שאתה רוצה, כמו שהעסק שלך ראוי לו?

מנקודת מבטו של הגולש, אם העמוד לא מספק מספיק פרטים אודות העסק הוא ימשיך לחפש עסק כזה שמוצג ונראה טוב, מכיל את כל הפרטים הרלוונטיים ויכול לתת לו מענה טוב לצורך שלשמו הוא ביצע את החיפוש. זו המציאות שאנו חיים בה, לקוחות רבים מבצעים חיפושים לשירות, מידע או מוצרים כמו שלך, לכן אם העסק שלך לא נמצא באינטרנט בצורה לו הוא ראוי ייתכן והוא יידעך או ייעלם לגמרי.

 

אתר אינטרנט מאפשר להגדיל את האמינות


למה עסקים צריכים אתר אינטרנט?למרות שעסקים רבים משקיעים הרבה מאוד מחשבה, זמן וכסף במיקום הפיזי שלהם כדי להיראות מקצועיים במה שהם עושים, הם לא תמיד משקיעים את אותו מאמץ בנראות האינטרנטית שלהם. הפגיעה יכולה לבוא בצורות ביטוי רבות:
כך שאנשים שמבצעים חיפוש לא מוצאים את העסק כלל באינטרנט.
אתר האינטרנט אינו מעוצב ונראה טוב, דבר אשר מוביל לזילות העסק והתפיסה החיובית בו עלולה להיפגע.
האתר לא יהיה מעודכן בפרטים חשובים כמו שעות פתיחה, מחירים וכד', דבר שעלול להרחיק לקוחות פוטנציאלים מלהגיע או להתקשר לעסק.
היעדר אתר קורא לא רק לשאלת סדר עדיפויות בהוצאת של העסק כדי לגדול, הוא גם מעלה חשש לניהול מיושן ולא מעודכן.

 

אם כבר החלטתם להקים אתר לעסק, כדאי שהעיצוב שלו יהיה תואם למוצר או שירות אותו אתם רוצים למכור או להציג. גולשים רבים סבורים שאם נראה שלא השקיעו באתר, ייתכן שכך גם רמת השירות או המוצר יהיו בהתאם. אתר אינטרנט מיושן שהתאים לשנת 2005 לא ייקבל את אותה כמות פניות כמו אתר אינטרנט באיכות מקצועית שנראה טוב על מגוון המסכים ובעיקר הסלולרים.
אתר אינטרנט הינו חובה לכל עסק קטן כמו גדול, מפני שהוא חלון הראווה של העסק באינטרנט, כדאי שיהיה מותאם סלולארית ומעוצב יפה.

 

 

יש דבר כזה פרסום חינם?

כל עסק קטן כמו גדול צריכים לפרסם. גם עסקים מקומיים שמוכרים מוצרים ללקוחות קבועים צריכים שתהיה להם אסטרטגיה לפעילות באינטרנט. אסטרטגיה שיווקית זו צריכה להיות משלימה לפרסום שמבוצע בעיתונות המקומית, חלוקת פליירים ואפילו מגנטים. אתר אינטרנט זמין ונגיש הוא כמו חלוקת פליירים, רק בלי הגבלה. בלי הגבלת כניסות, טקסט, תמונות ועוד, אתר אינטרנט הינו התרגום הנכון בתקופה שלנו לחלוקת פליירים, זה מה שהעסק צריך לשאוף אליו.
אתר אינטרנט יכול להתעדכן בכל זמן ובמאמץ קטן מאוד. אתר אינטרנט יכול להציג מחירים ותמונות נלוות או כל שירות נוסף שהעסק מציע, כמו גם להוסיף חידושים ועדכונים לגביו.

 

 

רוצה להשיג יותר לקוחות?

אתר אינטרנט יכול גם להפוך את הפרסום באמצעות "פה-לפה" לקל מאוד. בלי האינטרנט או נוכחות במדיה החברתית, זה יכול להיות קשה מאוד לספר לחברים על עסקים קטנים שאתה אוהב. היום, אתרים מאפשרים ומעודדים אנשים לספר לאחרים על הביקורים שלהם בעסק שלך, זאת ע"י ביצוע צ'ק אין, קישורי שיתוף ועוד. היתרונות שברשתות החברתיות גדולים מאוד מכדי שהעסק שלך יכול לוותר על נוכחות בו. וויתור על נוכחות ברשתות חברתיות כמו פרסום בפייסבוק או פרסום בלינקדאין הינו כמו וויתור למתחרים של העסק שלך, המתחרים הקיימים או העתידיים.

 

חלק מבעלי העסקים אותם אנו פוגשים מאמינים כי מספיק שיש להם עמוד פייסבוק כדי להיות "קיים" ברשתות החברתיות. בעוד עמוד פייסבוק יכול להכיל פרטים חיוניים כמו שעות פתיחה, מפה ועוד, זה לא מספיק לגולש כדי לקבל רושם טוב יותר אודות העסק. כמו כן, יש מספר גדול של אנשים שהם ללא חשבון פייסבוק, מה שאומר שהעסק שלך לא יקבל חשיפה ללקוחות פוטנציאלים רבים, כמו כן, עמוד פייסבוק חסר את "הנשמה" של העסק, אותה ניתן להכניס באתר אינטרנט ע"י עיצוב מתאים, סידור נכון של הטקסט והתמונות ועוד. קשה להציג את כל העסק רק ע"י העלאת סטאטוסים בפייסבוק, הימצאות העסק בפייסבוק יכולה להיות דרך משלימה להימצאות אתר אינטרנט שיש לבעל העסק שליטה מלאה עליו.

 

להיות נוכח, לנצח את התחרות!

אם לעסק יש אתר כשלמתחרים שלו אין זה מצוין, זה יכול להגדיל את בסיס הלקוחות שלו. אם נחזור לשנים המוקדמות והצעירות של ישראל, הזמן שרק למספר עסקים מצומצם היה טלפון, היתרון בכך שלעסק היה טלפון יכול להגדיל את כמו הלקוחות בצורה חדה, מפני שהוא היה זמין, אנשים יכלו לתקשר איתו במהירות ולקבל פרטים בצורה מיידית. העסקים האחרים שלא היה ברשותם טלפון יכלו להציע מוצרים ושירותים יותר טובים, אך היכולת לתקשר עם לקוחות פוטנציאלים היה נמוך יותר, דבר שהביא לפגיעה בעסק ללא הטלפון.

 

אותו הדבר נכון להיום, אך אתר אינטרנט במקום טלפון. אם אתה מכריח את הלקוחות שלך לתקשר עם העסק בדרך שאינה נוחה להם, זו דרך בטוחה לאבד לקוחות חדשים וייתכן שבעתיד גם לקוחות קיימים.
טלפון לחיץ באתר אינטרנט סלולרי כמו גם כתובת דוא"ל או טופס צור קשר הינם כלים בסיסיים לגרום ללקוחות שלך לתקשר עם העסק, כל זאת ועוד באתר אינטרנט שמעודכן ונראה טוב.
בזמן שבעלי עסקים אומרים שאין להם זמן להשקיע באתר אינטרנט, הם מבינים שאם הם לא יפנו לכך זמן, הם לא ממש מנהלים את העסק שלהם לעתיד, אלא לקיים ולעבר, חמור מכך, ייתכן מאוד כי בעתיד לא יהיה להם עסק לנהל כלל.

 

לסיכום

כבר יותר מ 10 שנים שאנו פוגשים בעלי עסקים, רבים מהם, בעיקר בעלי העסקים הקטנים ( לכ 70% מהעסקים הקטנים אין אתר אינטרנט - לפי סקר של גוגל) חושבים כי אינם צריכים אתר אינטרנט.
אם הסיבה שאין לעסק אתר אינטרנט נובעת מהעובדה שהם מאמינים כי הם לא צריכים אתר, או לכך שמספיק להם עמוד פייסבוק, בעלי עסקים צריכים לאמץ את החידושים הטכנולוגים.
בעוד שחלק מבעלי העסקים חושבים שהם לא צריכים אתר לעסק, מוכח כי הלקוחות מבצעים עסקים עם מי שיש לו אתר. כמות הפניות הטלפוניות כמו גם הגידול בעסקים שהבאנו ללקוחותינו ב 10 שנים האחרונות מראה בצורה ברורה, אתר אינטרנט הינו כורח המציאות בה אנו חיים ומתקשרים.

רוצה להגיע ללקוחות חדשים עם שיווק נכון באינטרנט?
לייעוץ ראשוני צרו קשר