אינסטגרם הופכת בקצב מהיר למוקד משיכה עבור מותגים שמעוניינים להשתמש במדיה החברתית כדי ליצור קשר עם לקוחות קיימים ולקוחות פוטנציאליים חדשים - ויש סיבה טובה לכך. המותגים המובילים באינסטגרם רואים שיעור אינטראקציה של 2.3% לכל עוקב, אשר עולה בהרבה על שיעור המעורבות של מותגים אלה בפייסבוק (0.2%) ובטוויטר (0.02%).

עם שיעור מעורבות גבוה ומעל 400 מיליון משתמשים הפעילים ברמה חודשית, אין זה מפתיע שצבירת עוקבים באינסטגרם נמצאת בעדיפות גבוהה עבור כל עסק העושה שימוש בפלטפורמה זו. למרבה הצער, אין נוסחת קסם על איך להשיג יותר עוקבים באינסטגרם שבעקבותם יצטרפו עוקבים חדשים, אבל יש דרכים לשיפור אסטרטגיית האינסטגרם שלך, כך שיותר עוקבים פוטנציאליים ימצאו אותך ויעקבו אחר העסק שלך באינסטגרם.פרסום ברשתות חברתיות - אינסטגרם

איך לקדם את העסק באינסטגרם:

 

1) יצירת אסטרטגיה ברורה

שימוש בכל רשת חברתית ללא מטרה מוגדרת יכול להוביל לבזבוז משאבים ותשואה נמוכה על השקעה, אינסטגרם אינו יוצא דופן - גם פה זה עלול לקרות.

אסטרטגיה ברורה תעזור לך להגדיר את המטרות שלך ותקל על התהליכים להשגתם. כך תוכל למקד את קהל היעד שלך ולמשוך עוקבים חדשים ורלוונטיים לעסק שלך. להלן שלושה אלמנטים לבניית אסטרטגית אינסטגרם מוצקה:

 

• עשה מחקר על המתחרים שלך

ניתוח פעילות המתחרים שלך באינסטגרם תספק לך:

- מבט כללי והבנת מבנה עמוד אינסטגרם עסקי מקודם בנישה שלך או בתעשייה.

- סוג התוכן שהעסקים מתחרים בנישה שלך מפרסמים

והאם סוג תוכן זה עובד ומצליח לעניין ולמשוך אליו את המשתמשים?

- איך העסקים המתחרים שלך יוצרים מעורבות עם הקהל האידיאלי.

 

בנה את הסיפור שלך

לא משנה באיזה ענף העסק שלך נמצא, עלייך לספר סיפור שיתאים באופן מושלם עבור רשת חברתית ויזואלית ביותר כמו אינסטגרם. תשביע את סקרנותם של העוקבים שלך, בין אם זה יהיה באמצעות האנשת המותג, או בחירה בנתיב השראתי ועוד דרכים יצירתיים.

 

פרסום באינסטגרם הצב מטרות

הואיל ואסטרטגית האינסטגרם שלך תהיה יעילה כמו המטרות אותן היא נועדה להשיג, אתה צריך לדעת לאיפה לכוון.

כאן, מן הראוי להגדיר את המטרות בהתאם לאסטרטגיית השיווק הכוללת של העסק שלך – בין אם זה הגברת המודעות למותג, הבאת תנועה לאתר האינטרנט שלך, או תמיכה במטרות קמפיין שיווקי גדול יותר.

 ראה קמפיין לדוגמא

 

2) הגדלת מס' העוקבים ע"י שיפור נראות חשבון האינסטגרם שלך בחיפוש

אם אתה נאבק כדי למשוך עוקבים חדשים לחשבון האינסטגרם שלך, פתרון פשוט (שפעמים רבות נוטים להתעלם ממנו) הוא לעשות את זה קל יותר לאנשים למצוא אותך. הגדל את מספר הדרכים שבהן ודרכן עוקבים חדשים פוטנציאליים יכולים לגלות את האינסטגרם שלך.

תוכל לעשות זאת בכמה דרכים, ביניהם פרסום במדיות ורשתות חברתיות, hashtags, יצירת מעורבות בחשבונות של עוקבים אחרים, וזה רק על קצה המזלג.

 

3) יצירת תוכן איכותי ומעניין להרחבת מעגל העוקבים שלך וחיזוק הקשר עם העוקבים הקיימים

ככל שהתוכן שלך באינסטגרם טוב ומעניין יותר, כך גדל הסיכוי שלך לקבל יותר עוקבים. להלן כמה קווים מנחים לשיפור אסטרטגיית התוכן באינסטגרם:

 

תפרסם בצורה עקבית

זכור כי המטרה שלך היא להבטיח שהתמונות שלך יופיעו בעדכונים של העוקבים שלך כדי שיוכלו לתקשר עמם. פעילות זו לאחר מכן תהיה גלויה לעוקבים שלהם, מ שמגדיל את הסיכויים שלך להשיג עוקבים חדשים.

 

השתמש ב – hashtags

הכללת האשטאגים רלוונטיים בפרסומים שלך תציג את הפוסטים שלך בפני אנשים שעדיין לא נמצאים במעגל העוקבים שלך, אך מחפשים תמונות הקשורות למותג שלך בתעשייה.

 

שימוש בכיתובים / Captions

למרות שאינסטגרם היא פלטפורמה מאוד ויזואלית, כיתובי התמונות שלך משחקים תפקיד משמעותי בלסייע לך לקבל יותר עוקבים לחשבון האינסטגרם שלך.

 

• זמן

השתמש בתובנות שיש לך על הלקוחות שלך כדי לקבוע את חלון הזמן המושלם לפרסם באינסטגרם. בדוק את ביצועי הפוסטים שלך, תפרק אותם לזמנים ובצע השוואה. ראה באילו זמנים פעילות העוקבים היא יותר גבוהה, וקבע את לוח זמני הפרסום שלך בהתאם.

 

4) תחרויות וקמפיינים

תחרויות

הפעלת תחרויות באינסטגרם יכולה לעזור לך להגיע לקהל רחב יותר, להביא תנועה לאתר האינטרנט שלך, ואפילו לעזור לך למכור את המוצר. אלה שלא עוקבים אחריך כבר ייחשפו לחשבון האינסטגרם שלך דרך פוסט שנוצר על ידי אחד החברים שלהם, וזו דרך יעילה של בניית אמון עם עוקבים חדשים.

קמפיינים

שילוב האינסטגרם אל מסעות השיווק שלך יכול לעזור לך להשיג עוקבים חדשים ולחבר את חווית האוף-ליין והאון-ליין של הלקוחות שלך.

 

5) עזור לאחרים לבנות את הקהילה שלהם

כמו כל רשתות המדיה החברתיות, אינסטגרם כולו סובב סביב הקהילות הבנויות בתוכו. אם ברצונך לקבל, עלייך גם ללמוד - לתת. תהיה שותף בחשבונות אינסטגרם של העוקבים שלך ותפרגן לאלה שנראים פוטנציאליים להפוך לעוקבים שלך. תגדיל את הנוכחות שלך ברשת ותזרים עוקבים חדשים אל חשבון האינסטגרם.

 

6) תשקול להשתמש במודעות פרסום של אינסטגרם

אם יש לך תקציב לפרסום ברשתות החברתיות, מודעות אינסטגרם בהחלט צריכות להיות להילקח בחשבון. מודעה ממומנת היא דרך טובה מאוד לחשוף את חשבון האינסטגרם שלך לקהל רחב של עוקבים פוטנציאליים תוך זמן קצר. נכון להיום, אינסטגרם מאפשר כמעט לכל אחד לרכוש מודעות במסגרת הפלטפורמה, באמצעות כלים מקוונים לרכישת מודעות המוצעים על ידי שותפי אינסטגרם רשמיים.

 

7) ניתוח ומדידה של ביצועי האינסטגרם שלך

אם אינך נוחל הצלחה בצבירת עוקבים חדשים לאינסטגרם שלך בשיעור הרצוי, בדיקה של המדדים והניתוחים שלך על בסיס קבוע יכולה לעזור לך לזהות את המקומות בהם האינסטגרם שלך מצליח והמקומות בהם נדרש שיפור כך שאתה יכול באופן פוטנציאלי להתאים את האסטרטגיה שלך. לדוגמא, אתה עשוי להבחין קורלציה בין השעה ביום שתפרסם, ב- hashtags מסוימים, או בסוג התוכן, וכן עלייה חדה במספר העוקבים החדשים.

 

הורידו את המדריך השלם של מקסי סייט לאינסטגרם  כאן

רוצה להגיע ללקוחות חדשים עם שיווק נכון באינטרנט?
לייעוץ ראשוני צרו קשר