האינטרנט הסיני כיום משחק תפקיד כמארח לכוורת תוססת של פעילות יצירתית וכמו הרבה היבטים טכניים אחרים של קידום אתרים סיניים, הוא תמיד מתפתח ומלא בהזדמנויות.
עם יותר ויותר ידע ומוכוונות באינטרנט דמוגרפי כמו גם כמה התפתחויות חדשניות בפורמט של תוכן, פונקציונליות וטכנולוגיה, עכשיו זהו זמן מצוין לקפוץ וליישם את מה שאנחנו יודעים מחוויות התוכן שלנו במערב ולוודא שזה מקומי ומכוון-כראוי לשוק הסיני.

 

לפני הכל, היכן עלינו לחפש בכדי לגלות מה נחשב חם במעגל התוכן בסין?
אנו יכולים לסמוך על האמצעים הקיימים שלנו וכלים של מחקר תוכן במידה מסוימת, אמנם כדי לקבל תמונה מדויקת יותר האפשרות הטובה ביותר היא לעשות את דברים כדרך הסין בעזרת כלים סיניים

 

מינוף המדיה החברתית הסינית לתובנות תוכן

באופן דומה למה שיש לנו עם פייסבוק, טוויטר והלאה, נוף המדיה החברתית הסינית הוא מכרה זהב של רעיונות ומידע לחקר התוכן וקירבה למה שאנשים באמת מדברים עליו.
ישנם גורמים נוספים אחרים ההופכים את השימוש במדיה חברתית בסין למרכזי.
ראשית, הנפח של המשתמשים על הפלטפורמה - סך כולל של 1.4 מליארד חשבונות על 4 הרשתות החברתיות העיקריות בסין לבד - תגיע לעומק עצום של רעיונות ומגוון רחב של תוכן ודיון.

מדיה חברתית בסין, אם כי עדיין תחת פיקוח כבד, מאפשרת לאינטרנט הסיני המודרני, מידה מסוימת של ביטוי, אוטונומיה והמרחב לדון בנושאים מסוימים ואיסורים.
זה מאפשר תובנה באמת מרתקת ואמיתית למה שגורם לאנשים לתקתק חיפושים בסין.
כמו כן, החשיבות של המלצת peer-to-peer, תחושת המעורבות ושייכות
כך גם המהירות שבה הדברים מועברים, משותפים סביב, הופכים לויראלים ובהמשך משתנים – הינם דברים שאי אפשר לזלזל בהם.

יש לא מעט פלטפורמות מדיה חברתית פופולריות שכדאי לשקול (יחד עם אלה שעוד מתקרבים), עם זאת ריכוז התוכן של מחקר ותובנה של הדמוגרפיה החברתית הסואנת של סין הינו Sina Weibo, התופעה ההיברידית טוויטר-פייסבוק של סין.

 

איזה סוג תוכן עובד בסין?

מנטרות מוכרות של הומור, יראת כבוד, מקוריות, וויכוחים, ושיתופיות עדיין מולכים, אם כי ישנן כמה נקודות למחשבה לפני ששוקלים שיווק תוכן לסין.

למרות קפיצות ענק במודרניזציה, מסורת היא משהו שעדיין משחק תפקיד עצום בחברה הסינית.
דוגמא ומופת לכך היא החשיבות של משפחה והרעיון הקונפוציאני של כבוד הורים, חשיבותו של אשר לעתים קרובות חזר ב- יום האם ויום האב בצורה של מאות מליוני הודעות "תודה להורים" שמשותפות בWeibo.

 

הבנת ההומור הסיני

קיימות לא מעט דעות מוטעות אשר נזרקו סביב בדבר היעדר הסרקזם והאירוניה בחברה הסינית.
זה כמובן לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת, עם המשתמשים של Weibo עומדים תחת עומס כבוד של המוניטין שרכשו בצדק כבעלים של גדיל ייחודי של סאטירה חריפה בכל פעם ששערורייה פוליטית או "בעיית סין" (כמו זיהום) הידועה לכל מתעוררת.
כדי להימלט מצנזורה, שיטה אחת שנפוצה היא השימוש במשחקי המילים והומופונים (מילים בעלות צליל זהה) להרצת בדיחות התחמקות ממונחים אסורים.
ההומופונים ממלאים תפקיד חיוני בפרסום ומיתוג בסין.

 

טיפול בצנזורה

נאלצנו לגעת בזה בשלב מסוים למרבה צער זה מטיל צל גדול למדי על הפתיחות של האינטרנט הסיני. קידום ביום-יום ופעילויות שיווק לא אמורות להיות מושפעות מזה אם כי רבים מאיתנו רגילים לתוכן מזויף שלעתים קרובות מעורר וויכוחים בעולם בו אנו חיים, מעט מודעות לא תלך לא כשורה.
מדיניות החוץ של פרסום חדשות בינלאומי גם פרסמה לאחרונה תרשים זרימה מעשי אשר מציע תובנה לחלק מהלוגיקה שמאחורי התוכן אשר עובר צנזורה בסין.
כאשר עובדים בתוך באידו, יהיה זה לשם השגת תנועה או עבור בניית קישורים, אתה תבוא רק לעתים רחוקות על פני אתר מצונזר באינדקס.

לסיכום
בסופו של דבר, צנזורה באינטרנט הסיני זה עניין הפכפך שיכול להשתנות מעת לעת, עם מידע רגיש כגון פגישות פרלמנטריות השנתיות הלאומיות בבייג'ינג וכד'. בסך הכל, זה לא משהו שישבש את הפעילות הרגילה שלך.

רוצה להגיע ללקוחות חדשים עם שיווק נכון באינטרנט?
לייעוץ ראשוני צרו קשר