• דווקא מתוך קושי יכול לצאת פתרון יצירתי
  • 3 לקוחות, 3 כישלונות שצמחו להצלחה גדולה
  • למה אסור לוותר ותמיד לחשוב מחוץ לקופסא
  • 30% עלייה בלידים
  • 20% שיפור בפניות של לקוחות מארה"ב
  • חיבור בין און-ליין לאוף-ליין

אף אחד לא אוהב להיכשל, ויותר מזה, להודות בכישלון. אבל רוב הפעמים, פתרונות הם תוצאה של ניסוי וטעייה. אנחנו מתחילים מגיבוש אסטרטגיית פעולה, עוברים להטמעה ולבסוף מנתרים את התוצאות. כמעט תמיד יש מקום לשיפור, אולם יש פעמים בהן התוצאות לא עולות בקנה אחד עם הציפיות. מה עושים? מתקנים, מדייקים, עושים חשיבה מחודשת עד שמגיעים ללב העניין. ניסיון, ידע והיכרות מעמיקה עם הטכנולוגיות עוזרים לבסס אסטרטגיה נכונה כבר מההתחלה, אבל גם לנו קורה שהאסטרטגיה המקורית פשוט לא עובדת. מה עושים? הנה 3 מקרים מעניינים שממחישים את תהליך המחשבה:


מיתוג מחדש וריענון עיצובי הביא לעלייה של 30% בלידים
לקוח מתחום הלימודים האקדמאיים הגיע אלינו למקסי סייט כשהוא מנסה בעיקר להתחרות במתחרים הגדולים בתחום, ללא הצלחה. לאחר שבחנו את הנכסים האינטרנטיים שלו, התחלנו לעבוד על כמה מישורים. אולם די מהר החלטנו שהמצב דורש היערכות מחודשת - מה שהלקוח ביקש התבסס בעיקר על מה שהכיר מהעבר. המקום שלנו הוא להציע לו דברים חדשים שייקחו אותו הלאה ולא לחזור על טעויות קודמות. לאחר אפיון מחודש שביצענו ללקוח, התקבלה המסקנה שבמקום להתחרות במתחרים הגדולים צריך בכלל למתג את המוסד כמרכז לימודים בוטיקי עם איכויות בלעדיות שאין באף מקום אחר. מתוך המיתוג הזה ניתן היה לבסס שיתוף פעולה עם מוסד אקדמאי גדול ומוביל שלקח את בית הספר תחת חסותו ויחד הציעו לציבור הסטודנטים שילוב של איכות וייחודיות. התוצאה הייתה שבאותו עלות ליד ואותה עלות המרה למעשה הגענו לעלייה של 30% בכמות המתעניינים עם תחילת שיתוף הפעולה.


עוד אתגר שנתקלנו בו עם הלקוח הזה היה עמוד נחיתה לא ממיר. על פניו, דף הנחיתה היה בנוי בצורה נכונה. יחד עם זאת, הביצועים שלו כלל לא עמדו ביעדים. לאחר חשיבה מחודשת הגענו למסקנה ששינוי עיצובי יכול להוות את הפתרון הדרוש כדי להפוך את הדף מדשדש למוביל בתחומו. לפעמים, לא צריך שינוי קיצוני כדי להגיע לתוצאה הנדרשת, מספיק לעלות על הנקודה הנכונה כדי לשנות לחלוטין את רמת הביצוע של קמפיין או אתר אינטרנט.

 

 צור קשר פתרון בעיות שיווק באינטרנט

 


20% שיפור בפניות לקוחות מארה"ב
אחד הלקוחות שלנו מתמחה בתיירות בינלאומית B2B ופונה ללקוחות ברחבי העולם, החל מאירופה וארה"ב ועד לסין ואפריקה. לקראת העלאת אתר חדש בארה"ב עלתה השאלה האם לשים את הדגש על פרסום בגוגל ובינג או לנסות אסטרטגיה אחרת. הרבה חברות שמנסות לחדור לארה"ב מחליטות לשים את הדגש בראש ובראשונה על פרסום ממומן אך על פי רוב, אין זו האסטרטגיה הנכונה. לצרכן האמריקאי מאוד חשוב להכיר את המותג, לדעת מי עומד מאחוריו, האם יש לו ממליצים, כמה שיתופי פעולה יש לו עם חברות אחרות וכיו"ב. לכן, הדרך הטובה ביותר לבסס מותג חדש בארה"ב היא באמצעות מדיה חברתית, עוד לפני שמתחילים להשקיע בגוגל. במילים אחרות, יש לבסס את המותג כבעל נוכחות במדיה החברתית ורק בשלב השני לעבור לפרסום בגוגל. אם לא היינו יודעים את זה מניסיון קודם כנראה שהלקוח היה מפסיד כסף רב על פרסום לא אפקטיבי.

 

מכישלון להצלחה

 

איך מודדים הצלחה?
כשקיבלנו את לקוח האופנה הבינלאומי, התמהיל השיווקי שלו שילב מספר רב של ערוצי פרסום בהם שלטי חוצות, טלוויזיה ופעילות אוף-ליין. לאחר שהתחלנו לעבוד על הפעילות הדיגיטלית של המותג היה גידול במכירות, אולם בפועל, לא היה ברור למי לייחס את הסיבה לגידול – האם לפעילות הדיגיטלית החדש? אולי לקמפיין בטלוויזיה או לפעילות האוף-ליין? לכן, לקראת הקמפיין הבא ביצעו אינטגרציה מוחלטת בית האוף-ליין לאון-ליין והצלחנו ליצור תהליך שמדד באופן מדויק את המקור של כל רכישה. כמובן שהמדידה אפשרה ניתוח ובקרה הדוק הודות למערכת CRM מתקדמת ושיפור כל מערך הקמפיינים, גם אוף-ליין וגם און-ליין.

 

ירידה לצורך עלייה
לכל כישלון אפשר להתייחס כאל רחוב ללא מוצא, או דווקא כאל ירידה לצורך עלייה. לכן אנחנו חושבים תמיד מה ניתן ללמוד מהכישלונות שלנו? איך ניתן לשפר את המצב ולהפוך את החיסרון ליתרון? חשיבה יצירתית מחוץ לקופסא היא המפתח להצלחה במקרים רבים בהם ניראה שהדברים פשוט לא עובדים.