האם נתקלתם כבר במודעות של גוגל שנשלחות כמו מיילים פרסומיים? ובכן, גוגל השיקה לאחרונה פרסום מודעות ישר אל לתוך תיבות הג'ימייל שלנו. כפי שבטח שמתם לב,  חלוקת המיילים הנכנסים בג'ימייל הופרדה לשלוש קטגוריות שונות: ראשי, רשתות חברתיות וקידומי מכירות.

אל הראשי מגיעים כל המיילים מכתובת מוכרות כמו חברים ומיילים אישיים. לקטגוריית רשתושיווק באינטרנט פרסום בג'ימיילת חברתיות מגיעים בעיקר התראות מאתרים כמו פייסבוק, גוגל+, טוויטר וכיו"ב. ניוזלטרים ומיילים פרסומיים אמורים להגיע לקטגוריה השלישית, של קידומי מכירות. וזו בדיוק הקטגוריה בה גוגל התחילה להציג מיילים פרסומיים. 

אותו גברת בשינוי אדרת

 כבר מההתחלה שילבה גוגל מודעות צד בג'ימייל, אך ההבדל הוא שהמודעות החדשות ניראות בדיוק כמו אי-מייל וניתן להעביר אותן הלאה לאחרים. המייליים הפרסומיים מופיעים כאמור רק בקטגוריית קידומי מכירות, והן מודגשות ברקע צהוב בהיר ומסומנות במילה מודעה, בדומה לסימון של מודעות גוגל לצד תוצאות החיפוש.

ישנם כאלו שמתרעמים מצורת הפרסום החדשה, וטוענים שתיבות המייל שלהן מלאות גם ככה בהודעת ספאם לא רצויות. אך לפי גוגל מודעות האימייל הן שיפור לעומת מערך הפרסום הקודם, והן לא יגדילו את כמות המודעות המוצגות אלא רק ישנו את האופן בו הן מוצגות.

שיווק באינטרנט - ג'ימייל

אז למה בכל זאת להעדיף פרסום באי-מייל?

על פי גוגל, המודעות החדשות רלוונטיות יותר מאשר מערך המודעות הקודם היות וניתן לטרגט את המודעות בהתאם לגיל, מגדר, מילות מפתח ועוד. הן צפויות להחליף את מודעות הטקסט לצד תיבת הדואר או מעליה, אלא אם כן המשתמש מבטל את השימוש בקטגוריית קידומי מכירות. לא ניתן לסמן את המודעות כספאם (דואר זבל) אולם ניתן לסגור אותן ולהעלים מודעה מסויימת עד שמרעננים את הדפדפן. בנוסף, אפשר גם כאן להיעזר בניהול העדפות מודעות כדי לסנן או לבלום מפרסמים מסויימים. 

נכון לעכשיו מדובר עדיין בגרסת הרצה שאינה נגישה לכל המשמתמשים ולכל המפרסמים, אולם בנסיון התמידי של גוגל לשפר את מערך הפרסום של החברה ולהתאים את תוצאות החיפוש למי שרואה אותן סביר להניח שהמהלך כאן כדי להישאר. ניראה בהחלט שפרסום באמצעות הודעות אימייל מהווה פרסום אפקטיבי וממוקד.

רוצים גם קמפיין אי-מיילים בג'ימייל? פנו אלינו היום והתחילו לפרסם!

 

רוצה להגיע ללקוחות חדשים עם שיווק נכון באינטרנט?
לייעוץ ראשוני צרו קשר