נכון ל-2016 בעידן בו מרבית החיפושים נעשה על ידי טלפונים חכמים, קידום אתרים מבוסס מקום הפך לנישה בפני עצמו, כלים לשיווק מקומי צצים כמו פטריות אחרי הגשם, מטרת כלים אלה הוא למקסם את הפוטנציאל של שיווק עסקים באזור הגאוגרפי בו נעשה החיפוש, ומן הסתם יש בכך המון הגיון, כי כאשר אני מחפש גלידריה בגוגל, סביר להניח שאני רוצה לחפש בית עסק שקרוב אליי במיקום הנוכחי שלי ולא בית עסק שנמצא הרחק מהישג יד.

 עסקים קטנים

גוגל משפרת כל הזמן את האפשרויות לשיווק עסקים קטנים ובינוניים ((SMBs, וכתוצאה מכך חברות רבות מנסות למקסם את הפוטנציאל של שיווק מבוסס מקום, כלים נלווים כגון:  Local Yoast ל-WordPress או אופציות תומכות חיפוש מקומי ב-SEMrush. וכמובן yelp שאינו זמין בישראל. הכלים הללו עוזרים לנו בקידום האתרים שלנו. אבל היתרון הגדול של קידום מבוסס מקום הוא הבולטות שעסקים קטנים יכולים לקבל בעזרת שימוש נבון של קידום מסוג זה.

 

בואו נדבר קצת על העתיד של התחום

בכנס Google I/O האחרון גוגל חשפה לא מעט מהתוכניות שלה לעתיד. בשנה שנתיים הקרובות מוצרים כמו  (התשובה של גוגל לאמזון אקו), אוGoogle assistant  הולכים להיכנס לחיינו. כחלק מהשינויים שמוצרים אלה (ואחרים) יביאו עמם זה מערכות ניהול קוליות שישנו את הצורה בה אנחנו מחפשים, אומנם כבר כיום יש אופציות חיפוש קוליות שמוטמעות במנוע החיפוש של גוגל או סירי למשל, אבל אלו רק הסנוניות הראשונות בתחום. מושג שחזר על עצמו מספר פעמים במהלך הכנס היה natural language processing, בניגוד למערכות הקיימות היום, המערכות החדשות ידברו באופן יותר טבעי, יבינו אותנו באופן יותר טבעי ואף ילמדו את הרגלי הדיבור שלנו ויתאימו עצמם (ואת תוצאות החיפוש) אלינו.

שינויים אלה כמובן ישנו מאוד את הצורה בה נקדם את התוכן שלנו, מסביבת חיפוש שנשענת על טקסט, נהפוך לסביבת חיפוש שמבוססת על סאונד. עכשיו בואו נחבר את זה לחיפוש מבוסס מיקום. עסקים קטנים שיתאימו את עצמם בצורה חכמה לשיניים אלה (מבטיחים לכתוב על כך פוסט נפרד בעתיד), יקבלו יתרון גדול כאשר טכנולוגיות אלה יהיו בשימוש רחב (כבר כיום  בארה"ב למעלה מ-40 אחוז מבעלי אייפונים נעזרים בשירותיה של סירי). בכלל גוגל מכוונת את מערכות הפרסום שלה לכיוון יותר לוקאלי ואף רמזה לאחרונה שהולכת לצאת הרחבה רצינית שתשפר מאוד אופציות של חיפוש מקומי ב-Google AdWords.

 

אבל מה קורה היום בתחום?

 

כפי שכבר ציינו, מערכות קידום אתרים החלו להתאים עצמם לתחום, המלצות נהדרות בנושא אפשר לקרוא בבלוג הנהדר Search Engine Land. אך לא רק העתיד של עסקים קטנים נמצא שם, כבר היום אפשר לעשות פעולות רבות שיעזרו לעסק שלכם לקדם את עצמו במנועי החיפוש.


תרשמו את העסק שלכם google business. השירות הנהדר הזה של גוגל יעשה עבורכם כמה דברים, קודם כל הוא יעלה את העסק שלכם לשירות המפות של גוגל, וזה בהחלט מקום שתרצו להיות בו, בנוסף כאשר מישהו יחפש את שם העסק בגוגל, במידה ומנוע החיפוש יזהה את ביטוי החיפוש כרלוונטי ביותר העסק יוצג בכרטיסיה נפרדת (Google business card) מצד ימין לתוצאות החיפוש האורגניות והממומנות. ושם יוכלו הלקוחות שלכם לראות מידע רלוונטי של העסק שלכם, משעות פתיחת העסק, דרך תמונות וביקורות שאנשים יכתבו עליכם.

 

קיודם לוקאלי לעסק

 

 

ועוד המלצות לסיום


הכנתי רשימה קצרצרה של פרמטרים שמקסי-סייט בודקת ומבצעת עבור לקוחות שלנו, כדי שיאונדקסו גם ברמה הלוקאלית / מקומית:

 

תגי מטאה - לבדוק את כל תגבי המטאה, שכל כותרות ותיאורי העמודים אכן כתובים היטב ועוזרים למנועי חיפוש להבין על מה התוכן בעמוד

קישורים - שכל הקישורים שבאתר ידידותיים למנועי חיפוש וניתנים לאינדוקס על-ידם

תוכן כפול - לוודא שאין תוכן משוכפל באתר, או כותרות ותיאורים כפולים באתר, דבר שיכול לפגוע קשות באתר. כמו גם תוכן משוכפל באתר שקיים באתרים חיצוניים.

אינקדסים -האם האתר רשום באינדקסים ספציפיים כגון foursquare

CTA- האם האתר שלכם מעודד המרות (לפי ההגדרות שלכם כמובן)

 

רוצים לראות מה מקסי-סייט יכולה לעשות עבור העסק שלכם? לחצו כאן!

רוצה להגיע ללקוחות חדשים עם שיווק נכון באינטרנט?
לייעוץ ראשוני צרו קשר