כולנו כבר יודעים את המשקל הגדול ביצירת תוכן איכותי, תוכן שכזה עוזר לנו ברשתות החברתיות וכמובן גם בפועלות קידום האתר שלנו במנועי חיפוש. מקסי-סייט עוזרת לכם להבין כיצד לתעדף בצורה נכונה את התוכן שלך וכיצד לקדמו.


יצירת תוכן איכותי לצרכי קידום אתר - SEO

 

בכל הנוגע לתוכן, עד לפני כמה שנים הדגש העיקרי היה, להיות "רלוונטי", על מנת לקבל דירוג גבוה במנועי החיפוש, אבל תהליכי SEO מודרניים מכריחים אותנו לא רק להיות רלוונטיים לגולש, אלה חובה כיום לתת ערך אמיתי לגולש, זה נכון מהרבה סיבות, ואחת מהן היא שגם גוגל מחפשת תוכן שנותן ערך לגולש.
כולנו יוצרים כמויות תוכן גדולות באינטרנט, יש לנו לקוחות עם אלפי עמודים של תוכן, איך נדע מכל אלה מה כדאי לנו לקדם? התעדוף יכול להיות על בסיס נפחי חיפוש (במידה ויש לכם אותם), על בסיס מדדי המרה של קמפיינים שהצליחו ועוד שלל מטריצות אחרות שיכולות לתת לכם אינדיקציה טובה לגבי טיב התוכן שלכם.
טיפ מאתנו: כאשר אתם עושים בדיקות אלו, תסירו את כל מילות המפתח הממותגות וביטויים בעלי נפח חיפוש קטן, בלעדיהם תוכלו לקבל הערכת מצב מדויקת יותר.

 תעדוף תוכן נכון במנועי חיפוש

 

מאיפה מתחילים? הגדרת מטרות באופן ברור!

 

אנו נתחיל לבחון את המטרות שלך, אם המטרה היא להגדיל את כמות הגולשים באתר בכ-15% לעומת תקופה מקבילה אשתקד? עלייך לגבש תכנית, על מנת לבחון מאיזה כיוון תוכל להגדיל את התנועה לאתר: האם להתמקד בבניית דפי נחיתה ייעודיים? יצירת תוכן חדש או דווקא לשפר תוכן קיים? ויש עוד המון דרכים שיכולים לעזור כמו למשל אופטימיזציה לווידאו וכן הלאה.
כצעד ראשון אנחנו ממליצים על בחינה מעמיקה של הנתונים של האתר שלך בעזרת כלים שונים.
נתחיל בבחינה אנליטית של נתוני האתר שלך (כמו גם שאר הנכסים הדיגיטליים שברשותך, כמו עמודי רשתות חברתיות ועוד), בבחינת האתר תוכל לבחון האם תוכל להגדיל את נפח הגולשים באתר בעזרת הנכסים הקיימים שלך, או שתצטרך לבנות חדשים. תוכל לאתר ביטויים שקרובים לפגוע במטרה אבל לא בדיוק שם, כלומר, מילות מפתח שהגיעו נניח לעמוד השני בגוגל, כאשר זיהינו מילות מפתח כאלו, נוכל, בעזרת אופטימיזציה נכונה להעביר אותם מהעמוד השני בחיפוש אל העמוד הראשון (כמובן שאם מדובר בביטוי סופר תחרותי זו לא משימה קלה),  אך אפשרי וכדאי, מהלך כזה יכול לשפר בצורה יפה את כמות הגולשים שנכנסים לאתר. דבר זה נכון במיוחד עבור ביטויים עם נפח חיפוש גבוה מלכתחילה.

 

הערכת התוכן שלנו וחיפוש אחר הפערים


כדאי לבחון היטב היכן אתם צריכים לפתח תוכן שימושי חדש (עם דגש על שימושי), בהתבסס על ההבנה איזה תוכן חסר באתר שלי? למשל אם אני אתר E-commerce עלי לבדוק שיש לי תוכן שמקיף כל שלב במסע קנייה של לקוח פוטנציאלי, החשיבות של תוכן מסוג זה היא "ללכוד" לקוחות על ידי הבנה של הכוונות שלהם, עלינו להגיע אליהם בשלבים שונים של הקנייה, גם כאשר הם רוצים להשוות מחירים או המלצות על המוצר שלנו או של המתחרים. אם ניצור תוכן בצורה נכונה נוכל להיות רלוונטיים עבורם בכל שלב בתהליך.


בעוד שעסקים רבים מבינים את החשיבות בלהופיע במקומות הראשונים בתוצאות החיפוש לשאילתות בעלות אחוזי המרה גבוהים (לדוגמא " כמה עולה מחשב מדגם X"). בעידן הדיגיטלי, המסע של הגולש אינו לינארי (כלומר אין מסלול משורטט מראש, הוא יכול להיות בשלבים שונים במסע ואף לחזור אחורה), אלה זה נתיב מקוטע לכיוון ביצוע הרכישה. לכן תרצה להיות שם בכל אחד מהשלבים בדרך לפעולה הסופית, שהיא הקנייה עצמה. על מנת שהמותג שלך יהיה במודעות ובמחשבות של הגולש לכל אורך הדרך.


עלייך לסקור את התוכן שלך ומשם להבין היכן נמצאים הפערים? כלומר איזה תוכן משלים אתה צריך ליצור כדי להמשיך ולהיות רלוונטי לאורך כל הדרך, אחרי שהבנת היכן הפערים, צור את התוכן הדרוש לך.


בעזרת כלים שונים ניתן לבדוק את מצבם של המתחרים, כלים אלו מאפשרים לראות באילו ביטויים המתחרים שלך מדורגים גבוה. בדיקה זו תאפשר לך לראות היכן במסע של הקונה, המתחרים מדורגים מעל האתר שלך, היכן יש פערים ואין להם ייצוג הולם, שם תוכלו לנצל את ההזדמנות על מנת לייצר תוכן איכותי ולמלא את החלל שנוצר (או לשפר באופן משמעותי תוכן קיים).

 

יצירת קשר עם מחלקות אחרות


ישנה טענה (שקיימת שנים) שההצלחה של הרשתות החברתיות, והדחיפה של השוק לכיוון שיווק דיגיטלי רב ערוצי, יורידו בחשיבות של פעולות SEO, הרי למה להשקיע בתוכן כאשר אני יכול לדחוף את התוכן שלי למעלה בעזרת תשלום לגוגל, פייסבוק או אחר? לדעתנו דווקא היום אנשי SEO איכותיים הם רלוונטיים יותר מתמיד. כי בעזרתם ניתן להכווין מראש את הכתיבה כך שתענה לצרכי הקהל וכך גם לצרכי מנועי החיפוש. כשמדובר בארגון גדול יותר הדברים עדיין נכונים, חשוב בארגון כזה לשמור על קשר עם שאר המחלקות בארגון, להבין איזה תוכן הם יוצרים ומה התעדוף שלהם מבחינת התוכן, חשוב להיות מודע על יוזמות תוכן מרכזיות,, כך תוכלו ביחד להיערך בצורה טובה יותר.
לדעתי דווקא היום יותר מתמיד אנשי SEO איכותיים רלוונטיים יותר מתמיד, כאשר מדובר בארגון גדול חשוב לשמור על קשר עם מחלקות שונות בארגון, להבין איזה תוכן הם יוצרים ומה חשוב יותר מבחינתם, להיות מודע על יוזמת תוכן מרכזית, כך תוכלו ביחד להיערך בצורה טובה יותר.
הערכת התוכן שמחלקות אחרות מייצרות הוא קריטי, מחקר טוב יכול להקנות לארגון שלך יתרונות רבים, בעזרת מחקר נכון תוכלו לייצר תוכן מכוון לכוונות הגולשים על נפחי חיפוש, ואז כמובן לשלב את התוכן דרך חשבונות הרשתות החברתיות השונות שלך.

 

האזנה לרשתות החברתיות

 

כדאי לבחון היטב את התוכן ברשתות החברתיות, בין אם זה בעמוד שלך, ובין אם זה בעמודי המתחרים. הקשבה ללקוחות היא בעלת משקל גדול בתכנון יעיל, תשתדלו להגיע אל אנשים בעלי השפעה (דוגמת סלב או אנשים בעלי שם בתחום מסוים), אלה יכולים להשפיע על כמות המבקרים הנכנסים לאתר, ולא פחות חשוב כיום, לעודד אחוזי אינגייג'מנט (מעורבות) גבוהים. תשומת לב לרשתות החברתיות זו דרך יעילה לאסוף מידע, בין אם זה על עצמך, על מתחרים, וגם תוכלו לזהות טרנדים עדכניים ברשתות החברתיות מתוך מיליוני השיחות שמתנהלות ברשתות בכל יום. מציאת טרנדים עדכניים תוכלו למצוא מילות מפתח חדשות שיעזרו לך לבנות אסטרטגית תוכן יעילה יותר, אסטרטגיה שמתאימה לטרנדים הנוכחיים בשוק.

 שיתוף תכנים ברשתות החברתיות

 

קידום תוכן


כעת, כשיש לך סדר עדיפויות ואסטרטגית תוכן, הגיע הזמן לקדם אותו.
המשפט המוכר "if you build it they will come" היא אינה נכונה, תוכן צריך להיות מקודם. וצריך לגרום לאתר לנוע על מנת להזיז דברים.

 

הגברת הנוכחות ברשתות החברתית


בנייה נכונה של תוכן היא שילוב של חשיבה של SEO לחשיבה על סושיאל, אלה שני תחומים שמחזקים זה את זה, ולא אמורים לבוא זה על חשבון של זה. מותגים צריכים תמיד לדאוג לתוכן איכותי, כזה שיעודד אחוזי מעורבות / אינג'יימנט גבוהים. תוכן איכותי ישותף על ידי גולשים אחרים ברשתות החברתיות, תוכן זה יעזור לנו גם בפעילות קידום האתר וה-SEO שלנו.

 

תוכן ממומן בסושיאל


תוכן ממומן היא דרך חסכונית ויעילה לקדם תוכן שתועדף על ידינו בחשיבות גבוה, תוכן שיביא לחשיפת המותג ולבסוף גם יעזור לשפר את המכירות, מכיוון שתוכן ממומן ופרסום ברשתות החברתיות כעת מעט זול יותר מפרסום במנועי חיפוש, מומלץ לבדוק אילו תוצאות אתם יכולים לקבל בקמפיינים ממומנים (תוצאות כגון: גידול מספר הקישורים, גידול בכמות הגולשים, אלה משפיעים כמובן גם על ה-SEO שלנו).
אנחנו ממליצים לקדם תוכן שהוא מעניין ואיכותי באמצעות תוכן ממומן, כזה שעונה על כל שאלות הגולשים לאורך כל המסע של הקונה הפוטנציאלי.

 

לסיכום

 

תעדוף תוכן הינו חובה עבור כל קמפיין קידום אתרים - SEO כדי לייצר תנועה לאתר ופעילות עסקית חיובית בעסק, כאנשי SEO אנחנו מתמקדים ביצירת תוכן איכותי, כזה שמכוון לפי כוונות הגולשים, כזה שיעזור לגולשים של אתר העסק למצוא את מבוקשם, לפנות לבעלי האתר ובכך אנו עוזרים ללקוחות שלנו להשיג את המטרות שלהם.

רוצה להגיע ללקוחות חדשים עם שיווק נכון באינטרנט?
לייעוץ ראשוני צרו קשר