הווירטואליה והמקום אותו תופסת רשת האינטרנט בחיינו, פתחו בפני בעלי העסקים פלטפורמה חדשה ויעילה למכירות ולהתקשרות עם לקוחות ומקבלי שירותים

הווירטואליה והמקום אותו תופסת רשת האינטרנט בחיינו, פתחו בפני בעלי העסקים פלטפורמה חדשה ויעילה למכירות ולהתקשרות עם לקוחות ומקבלי שירותים - החנויות המקוונות, אתרי המסחר האלקטרוני, אתרי eCommerce. בד בבד עם הגדלת נפח המכירות של בתי העסק, הפלטפורמה מציבה בפני בעלי העסקים (גם בפני המנוסים ביותר מביניהם, ולמעשה, בעיקר בפני הוותיקים והמבוגרים יותר) אתגרים חדשים שאותם לא הכירו בעבר מהמכירות הפרונטאליות או הטלפוניות. ריכזנו עבורכם מספר נקודות שתדרשו להתייחס אליהן, בעת תכנון ובניית אתר אי קומרס עבור העסק שלכם.

משפך הקניה הווירטואלי שונה בתכלית השינוי ממשפך קניה פרונטאלי

קיים שוני ברור בין משפך הקניה הפרונטאלי לבין משפך הקניה הווירטואלי. שוני זה, נובע, ברובו, מחוסר התקשורת הבלתי אמצעית בין הגולש-הקונה לבין המוכר. דברים פעוטים כמו הבעת פנים של אי רצון או שפת גוף, שבמכירות פנים אל פנים "מטופלים" באופן מיידי על ידי נציג המכירות, עלולים להוות נקודת כשל באתר, אם לא תתייחסו אליהם מראש ולא תצפו באופן מפורט ומדויק אתהתנהגותו של הגולש באתר, הנתיב בו הוא נע מדף אחד לשני ובעיות נוספות שעלולות להתעורר בעת הגלישה/קניה באתר.

1905082

פניה אל "קהל" עלולה לגרום לאובדן תחושת ייחודיות אצל הגולש הבודד

כאשר יש לכם פלח שוק מסוים למוצרים/שירותים אותם אתם מציעים, הוא מורכב מכמה עשרות, מאות או אלפי לקוחות פוטנציאליים. להבדיל מהמכירות הפרונטאליות, במכירות אונליין קשה מאד לקלוע לטעמם והעדפותיהם של כל הגולשים, ובאותה המידה, קשה מאד (עד בלתי אפשרי כמעט) לצפות את הקשיים בהם ייתקל כל אחד ואחד מאותם גולשים. יחד עם זאת, ישנם מספר קווי התנהלות משותפים לכולם, למשל, הצורך בביצוע רכישה חלקה ומהירה ככל האפשר, הרצון "לדעת" מי עומד מאחורי האתר, או הצורך ביכולת לבטוח במי שעומד מאחורי האתר ובכנות כוונותיו.

הצורך בתחושת בטחון 

בחרנו להתעכב על כך, כי הצורך ביכולת לבטוח במוכר (או, במקרה שלנו, במי שמפעיל את אתר המכירות) מהווה את תנאי הסף לתחילתה של כל עסקה, בין אם במציאות ובין אם בווירטואליה. אתר המציע תשלום ע"י סליקת אשראי, למשל, לא יצליח לגרום לגולשים להפקיד את פרטיהם, אם לא יבנה את האמון הנדרש לצורך כך, נדבך אחר נדבך. הדרך לעשות זאת מתחילה בתכני האתר (עמודי ה"אודות" ועמוד ה"צוות שלנו", למשל), ומסתיימת בציון אמצעי האבטחה הננקטים ע"י האתר לצורך הבטחת שלומם של פרטי הלקוחות המוזנים בו ומאוחסנים בשרתיו. הדרך הטובה ביותר, היא פשוט לבנות אתר שאתם-עצמכם הייתם חשים בטוחים דייכם לרכוש בו מוצר או שירות!

 

רוצה להגיע ללקוחות חדשים עם שיווק נכון באינטרנט?
לייעוץ ראשוני צרו קשר