אחד האתגרים הגדולים ביותר של חברות B2B  הוא איסוף לידים חדשים. גם אם קצב ההגעה ללקוחות חדשים מספק אותך, תמיד כדאי להגיע ליעד שהצבת לעצמך ואולי אפילו לעבור אותו בכמה עשרות (ואולי מאות) לידים.
אז כדי לתת את הדחיפה הנוספת הזאת, הנה  5 טיפים בשיווק B2B שיעזרו לכם לשפר את ביצועי איסוף הלידים:

 

הגנו על התוכן שלכם

B2B 4שיתוף תוכן איכותי הוא כלי שיווקי יעיל, אבל אין שום סיבה לתת אותו בחינם. הכוונה היא לא לגבות כסף עבור התוכן שהחברה שלכם מייצרת, אלא לתת אותו בתמורה למטבע המבוקש ביותר באינטרנט: כתובת אי-מייל. יצרתם אינפוגרפיקה מעניינת? פרסמו זאת במדיה החברתית, כתבו על זה פוסט בבלוג והציגו תמונה בדפים הרלוונטיים באתר – אבל רגע לפני שאתם מאפשרים לגולש להוריד את אינפוגרפיקה כדי ללמוד אותה, העבירו אותו לדף נחיתה ייעודי שם הוא יידרש להשאיר פרטי אי-מייל.  כך בדומה לכל תוכן שאתם מייצרים, וובינר, סרטון וידאו וכל תוכן שימושי שיכול לעניין את הלקוחות הפוטנציאלים של החברה.
יוצאי דופן הם התכנים התדמיתיים על החברה עצמה כמו אודות החברה, שמיועדים יותר לתת מידע על החברה ללקוח ולא ללמד אותו משהו חדש אודות התחום.

 

 

אופטימיזציה מתמדת

להעלות דף אינטרנט פעם אחת ולשכוח ממנו זה פשוט לא מספיק. חזרו לפוסטים ישנים בבלוג, דפי נחיתה ודפים באתר האינטרנט של החברה ובצעו אופטימיזציה מחדש לדף על מנת לרענן את התוכן ולמנוע "הצטברות אבק" על התכנים שפרסמתם.
תיאורטית רצוי לעשות את זה לכל הדפים הקיימים, אבל בתור התחלה כדאי ללכת על הדפים שמייצרים הכי הרבה תנועה אבל יש להם את אחוז ההמרה הנמוך ביותר. ברגע שאיתרתם את הדפים הללו באתר נסו לשנות את ההנעה לפעולה בדף, להציע משהו חדש או להתאים את הפנייה לשלב בו נמצא הלקוח בתהליך המכירה. לאט, לאט בעזרת ניסוי וטעייה תגיעו לנוסחה המנצחת בה הדפים הללו גם מייצרים תנועה וגם גדלו באחוז ההמרה.

 

שימוש חוזר בתוכן קיים

כבעל ניסיון בשיווק, לא צריך להסביר לך שוב את הקשר הישיר בין פרסום תוכן חדש וממוקד לבין יצירת לידים חדשים. תוכן מביא לידים, זוהי הנחת יסוד.  אולם בעוד שיצירת תוכן חדש תמיד כדאי, אפשר גם לנצל שוב תוכן קיים באמצעות כמה שינויים קטנים. לדוגמא, אם יצרתם סדרה של פוסטים בבלוג על נושא מסוים, הוסיפו פסקה מקשרת בין כל פוסט, כמה אלמנטים עיצוביים ושמירה כ-PDF והנה יצרתם E-BOOK! ניתן לאגד נתונים סטטיסטיים "משעממים" לאינפוגרפיקה ויזואלית שגם מעבירה את המסר בפשטות וגם מעודדת שיתוף ברשתות חברתיות וכיו"ב.

 

חפשו ערוצים חדשים

גם אם ערוצי השיווק שלכם עובדים מצוין תמיד כדאי לחפש ערוצים נוספים להגיע דרכם ללקוחות חדשים. יודעים איפה הלקוחות שלכם נמצאים? חשוב שתנסו למצוא אותם דרך אפיקים שונים ומגוונים, כולל מדיה חברתית בסיסית כמו לינדקאין, פייסבוק וטוויטר אבל גם אתרים נוספים המעודדים שיתוף ונגישות לתוכן.

 

 

מבחני א/ב

עבור משווקי B2B המטרה היא לא ייצור תוכן אלא כמובן יצירת תוכן שיהיה כמה שיותר אפקטיבי באיסוף לידים. לכן, חשוב לוודא שהתוכן שלכם מוצג בצורה הנכונה ביותר. ככל שתלמדו יותר על הלקוחות שלכם, כך תדעו איך להנגיש להם את המידע בצורה הנכונה, מה עובד עליהם יותר ומה פחות. שימוש במבחני א/ב יכול לעזור לכם בדיוק בשביל זה: לדייק את הפנייה שלכם ללקוחות באמצעות שינויים קלים בלבד. למשל ניסוח שתי אפשרויות להנעה לפעולה יכול לעשות את ההבדל בין דף ממיר לדף שלא עובד בהתאם לציפיות שלכם.

 

לסיכום

זכרו את שלושת הצעדים הללו וסביר להניח שתראו גדילה באחוזי ההמרות.
1.    השקיעו בתוכן רלוונטי ללקוחות החברה.
2.    הפכו את  התוכן הזה לכלי לאיסוף לידים על ידי הוספת דף נחיתה ייעודי הכולל הנעה לפעולה.
3.    השתמשו בכמה שיותר אמצעי הפצה כדי להגיע לכמה שיותר לקוחות במקביל.

 

רוצה להגיע ללקוחות חדשים עם שיווק נכון באינטרנט?
לייעוץ ראשוני צרו קשר