פעמים רבות אנו שולחים דיוור, אך הדואר איינו מגיע אל הלקוחות שלנו או לקהל היעד אליו אנחנו מנסים להגיע. ישנם כמה סיבות לבעיה זו:

א. דיוור המגיע לספאם- לרוב מתפספס, פירוש המילה ספאם היא דואר זבל ולכן מה שמגיע לתיקייה זו לרוב נראית חשודה ואנשים מפחדים לפתוח את ההודעה מחשש לווירוס שעלול להיות שם.

אנשים כמעט ולא בודקים את תיקיית הספאם שלהם.

icon Google plus ב. בעיה יותר חמורה היא כאשר- GMAIL חוסמת כתובת IP והדואר איינו מגיע כלל.

גוגל שומרת על עמדתה בכל הנוגע לענישה של שולחים עם נמענים לא פעילים. לכן כאשר הודעות נשלחות לתיקיית הספאם או נחסמות ע"י GMAIL זה נובע לרוב מכך שכתובת IP מסויימת שולחת בצורה הנראית כמו דואר זבל. 

ובנימה זו- לפניכם 6 עקרונות לשיפור שליחת דיוור ל GMAIL:

1) יש לאמת את ה-דומיין שממנו נשלח הדיוור, עם 1024 DKIM (domaim key identified mail).

GMAIL איינו מאמת DKIM שהם פחות מ 1024bit key.

2) יש להוציא הודעה לרשימת הנמענים שלכם לסמן את ההודעות המגיעות ממכם כ- "לא ספאם".

פעולה זו תסמן ל GMAIL שהנמענים שלכם רוצים לקבל את הדואר המגיע ממכם, ותעזור עם ההתקשרות הכללית שלכם עם GMAIL ובמסירת הדואר לתיבת הדואר הנכנס-INBOX.

3) יש להזכיר לנמענים שלכם לסמן " הצג תמיד תמונות מכתובת זו". פעולה זו מאפשרת לנמענים שלכם לראות את הדואר כפי שאמורים לראות אותם (בצורת HTML), וכמובן גם מקדמת אתכם לכיוון התקשרות חיובית עם הנמענים שלכם. 

4) עודדו את הנמענים שלכם להוסיף את כתובת הדואר שלכם לספר הכתובות שלהם.

 5) עקבו אחר פעילות הנמענים שלכם ותשקלו להוריד נמענים לא פעילים. באופן כללי נמענים שאינם פעילים בשום צורה במשך חצי שנה, יש להעביר אותם למסלול נפרד של "הפעלה מחדש" על מנת לחדש את ההתקשרות עמם. יתרה מכך כדאי להכניס נמענים לא פעילים למסלול "הפעלה" ונטרו בצורה אוטומטית נמענים שאינם פעילים במשך חודשיים-שלושה, במידה ואתם עדין נתקלים בקשיים בשליחת דיוור ל GMAIL יש להסיר את הנמענים מרשימה זו.

6) יישמו  את שיטות השיווק ההתנהגותיים הטובים ביותר. שליחת דואר המופעלת ע"י התנהגותו של הנמען, העדפותיו או מאפיינים דמוגרפים היא אחת הדרכים היעילות ביותר להבטחת חוויה חיובית עבור הלקוח והגדלת אינטרקציה של הנמענים  עם ההודעות שנשלחות אליהם.

רוצה להגיע ללקוחות חדשים עם שיווק נכון באינטרנט?
לייעוץ ראשוני צרו קשר