בכל מה שנוגע לפרסום באינטרנט, כוחה של פייסבוק ובתה הקטנה אינסטגרם רק עולה ועולה. פייסבוק משכללת את האפשריות במערכת כמעט על בסיס שבועי ואנחנו צריכים להיות עם היד על הדופק כל הזמן על מנת לעמוד בקצב. בכתבה שלפניכם ננסה לסקור חלק מאפשריות החדשות (יחסית) שפייסבוק נותנת למשתמשים ולמפרסמים.


אצלנו במקסי-סייט אנחנו מחפשים ללא הרף חידושים במערכת של פייסבוק, יש אין ספור דרכים לספר סיפור, ובאמצעות הטכנולוגיות החדשות של פייסבוק נוכל לספר את הסיפורים שלנו בדרכים חדשות. דרכים שגם נותנת לקהל חוויה חדשה בתקשורת אל מול המותג המפרסם.

 

פוסט סקר


אפשרות חדשה שמשתמשת בכלים שאנחנו כבר מכירים, פייסבוק שחררה כלי חדש ליצירת סקרים, אופציה זו פתוחה גם למשתמשים פרטיים וגם למשתמשים עסקיים ויכולה לתת למפרסמים כלים חדשים לדיאלוג עם הקהילה בעמוד, ניתן לשאול למשל את הגולש האם הוא מעדיף את תמונה A או תמונה B והגולש יבחר בקליק את התמונה המועדפת עליו.
הסקר פתוח לזמן מוגבל בלבד, שלאחריו לא יהיה ניתן להצביע יותר. בסוף הסקר פייסבוק תציג לכלל הגולשים את התפלגות הבחירות בין הגולשים ותספר כמה גולשים השתתפו בהצבעה.
אנחנו מעריכים שטרנד הסקרים ייצבור תאוצה ב-2018. כלים דמוקרטיים כגון זה מאפשרים לנו לתקשר עם הקהל בדרכים מגוונות ועוזרים לתחזק קהילה שמרגישה חלק בלתי נפרד מהמותג
הסקרים בפייסבוק ממשיכים את המגמה שכבר רצה חזק מאוד בתוך הסטורי של אינסטגרם שכבר זמן רב מחזקת את כלי עריכת הסקרים שלה.

סקידיל חוגגים על השלג

 

פוסט LIVE PHOTO בפייסבוק


"תמונות חיות" בפייסבוק הן למעשה שימוש בטכנולוגיה שקיימת במכשירי אייפון (גרסה 6 ומעלה), פייסבוק מאפשר לבעלי אייפונים להשתמש בטכנולוגיה הזו על מנת ליצור פוסטים אינטראקטיביים במיוחד. הגולש רואה למעשה תמונה סטטית, כאשר הוא לוחץ על התמונה היא הופכת לסרטון חי שמנגן כל עוד הגולש מחזיק את האצבע למסך ברגע שהגולש ירים את האצבע הסרטון יפסיק לנגן. אם אתם חזקים מבחינת קריאייטיב זו האפשרות בשבילכם. באמת שהאפשריות כאן מגוונות מאוד. חשוב לציין כי פוסטים אלה זמינים לגולשים אך ורק במכשירים סלולאריים.

 

אפשריות חדשות בשידורי לייב


אין ספק שפייסבוק משקיעה המון מאמצים לשפר את השידורים החיים שלה, לאחרונה תחום הלייב נכנס גם לאינסטגרם והחידוש המעניין הוא שידורים חיים משולבים, הצופים יכולים לראות מסך מפוצל שיכיל שני שידורים חיים משני מכשירים סלולאריים שונים, ובכך מאפשרים לך "לארח" בשידור שלך אורחים, כל אחד יכול להיות מנחה תוכנית אירוח עצמאית. הגולשים רואים שהמסך נחתך לחלק עליון וחלק תחתון ובכל אחד שידור שונה.
אפשרות נוספת בתחום השידורים החיים היא לאפשר צילום מרובה מצלמות המאפשר לעורך השידור לעבור בין זוויות ומצלמות שונות בדומה לשידור חי בטלוויזיה, אך רצוי לציין כי אפשרות זו לא פשוטה כלל, דרושת חיבור ל-API של פייסבוק ושימוש באמצעים מתקדמים ותוכנות ייעודיות לנושא, אבל כאשר יש את הציוד המתאים ניתן לעבור בין מצלמות, לשים כתוביות על המסך או גרפיקה כמו לוגו או כל דבר שתחפצו.
הערכה שלנו כי תחום הלייב בפייסבוק עדיין בחיתולים ועד סוף 2018 נראה שינויים רבים.

facebook live

רוצים שנייצר גם לכם פוסטים מיוחדים ומגניבים?
צרו אתנו קשר ונעזור לפייסבוק שלכם לעלות לשלב הבא.

רוצה להגיע ללקוחות חדשים עם שיווק נכון באינטרנט?
לייעוץ ראשוני צרו קשר