כל מפרסם בפייסבוק יודע שבחירת קהל יעד נכון לפרסום משפיע באופן דרמטי על הצלחה או כישלון של כל קמפיין, במקסי-סייט אנחנו משקיעים זמן רב בבניית קהלי יעד נכונים על מנת שהלקוחות שלנו יקבלו ויהנו מקמפיינים מוצלחים, כאלה שמגיעים ליעדים אותם הלקוחות קובעים. כאשר אנחנו חושבים על בחירת קהלי יעד אז תמיד מתחילים ממאפיינים דמוגרפים, מה טווח הגילאים של הקהל?

האם לסגור רדיוס מסוים למודעה או שהיא תופיע בכל הארץ, נשים או גברים וכן הלאה. בהמשך המאמר נתייחס לכמה אפשרויות טרגוט פחות טריוויאליות:

- טרגוט לפי מקצועות מומלץ בחו"ל

- Audience insights

- טרגוט לפי פרמטרים זמניים

מספר טיפים לטירגוט מתקדם בפייסבוק

כלי מרכזי נוסף הוא תחומי עניין, בחירה נבונה של תחומי עניין תוביל לכך שהקמפיין ייחשף לקהל רלוונטי שהסיכוי שהם יתעניינו במוצר ובמודעה שלי גבוה יותר.
אבל כאן אנחנו רוצים לדבר קצת על השלב הבא בבחירת קהלי יעד, כי האלגוריתמים של פייסבוק מאפשרים לנו כלים חזקים לפילוח, ואני מניח שרבים מהמפרסמים לא יודעים כיצד לנצל את הכלים הללו.
*רצוי לציין כי חלק מהפילוחים לא עובדים בצורה טובה בישראל, או אינם זמינים מחוץ לארה"ב.

 

טירגוט לפי מקצועות
אנחנו במקסי-סייט טוענים כי טרגוט לפי מקצוע בישראל לרוב לא יעיל במיוחד, הסיבה לכך היא שרוב האנשים בישראל לא מעדכנים את המקצוע שבו הם עוסקים, אתם מוזמנים לראות אצל החברים שלכם כמה מהם מעדכנים את שורת המקצוע ולהבין למה קשה לטרגט לפי המקצוע, לכן הרבה יותר חכם לבחור קהל יעד בארץ לפי השכלה ולא מקצוע, גם כאן זה לא מושלם אך בהחלט יותר יעיל.
אבל כאשר אנחנו מפרסמים לקוחות שלנו אשר פונים לקהל בחו"ל הכלי הזה הופך להיות הרבה יותר יעיל ורלוונטי. מערכת הפרסום נותנת לנו אפשרות לבחור לא רק מקצועות אלה תפקידים מסוימים, לכן כאשר אנחנו מפרסמים למשל עבור לקוח B2B שמחפש למשל שרק אנשי HR ומנהלות משאבי אנוש יראו את הקמפיין, ניתן לעשות זאת בקלות במערכת הפרסום וכך למקד יותר ולהשתמש בפינצטה כדי להגיע לקהל היעד לקמפיין.

 

Audience insights
מדובר בכלי מפלצתי במיוחד שמאפשר פילוחים מדויקים שחלקם לא נמצא וחשופים לכל חברות הפרסום, עם כלים נוספים אלה נוכל לחפש את קהל היעד שלנו למשל על פי רמת הכנסה (זמין אך ורק לארה"ב). אבל אם אתם משווקים למשל מוצר פרימיום לקהל האמריקאי תוכלו לבחור קהל שיכול לעמוד במחירים של המוצר שלכם.
המאמר הזה קצר מכמות האפשריות שניתן לעשות במערכת הזו, אך אתן מספר דוגמאות לדרכים לבחירת קהל יעד. תוכלו לבחור קהל לפי סוג מערכת ההפעלה עליה רץ הפייסבוק (אפילו לרמת גרסאות שונות של מייקרוסופט ווינדוז), תוכלו לבחור קהל שמעלה תמונות לפייסבוק באופן תדיר. קהל כזה למשל רלוונטי לפרסום אפליקציות של עריכת תמונות למשל. או לפרסם אך ורק לאנשים שחזרו מטיול בחו"ל לפני שבועיים. או רק נהגים חדשים על הכביש (זמין רק בארה"ב).


פילוח גילאים קצת שונה הוא פילוח לפי דורות, בכל קורס שיווק מסבירים לנו על ההבדלים במאפייני הקנייה בין דור המילניום לדור ה-X או הבייבי בומרס. המערכת של פייסבוק מאפשרת לנו בקלות לבנות קהלי יעד לפי דורות בכך לבנות קמפיין נפרד לכל דור ודור. גם אם המוצר דומה חשוב להבין שדרך הפנייה ללב של הקהל עוברת בצורה שונה.

מספר טיפים לטירגוט מתקדם בפייסבוק

 

עוד אפשריות של טירגוט מתקדם
הידעתם שאתם יכולים לפרסם לאנשים אך ורק לקראת היום הולדת שלהם? אין צורך לבחור קהל שנולד בחודש מסוים, אלה להגדיר למערכת שתביא קהל שתאריך היום הולדת שלו קרב, אפשרות זו נותנת לכם את הרלוונטיות ליצור מבצע מיוחד כאשר הקונה מוכיח שיש לו יום הולדת הוא מקבל הנחה מיוחדת. ובכך אתם מגדילים את הסיכוי ליצור אינטראקציה עם המודעה.


דרך נוספת היא לבחור בצורה מתקדמת קהלי יעד הם לפי התנהגות, ניתן למשל לטרגט ולבחור אנשים שהוציאו כסף בפייסבוק במהלך ה-30 יום האחרונים. היתרון בכך שאתם בוחרים אנשים שאתם יודעים שאין להם בעיה להוציא כסף דרך הפייסבוק, יש לכם מוכנות מנטלית לכך (לא לכולם יש...), בחירה כזו יכולה להיות משמעותית מאוד עבור קמפיין.

אז חשפנו בפניכם כמה סודות של מקצוענים בפייסבוק, כמובן שיש כלים נוספים וסודות מקצועיים שאנחנו שומרים אצלנו, כמו גם מתודולוגיות ודרכי פרסום וטירגוט נוספים, אבל המאמר בא לחשוף שמי שחושב שטירגוט זה רק מאפיינים דמוגרפיים בסייסים טועה ובגדול.

 

 

רוצים גם ליצור פרסום B2B אפקטיבי המבוסס על מערכות CRM מתקדמות? פנו אלינו ונשמח לספר לכם איך עושים את זה נכון

 

רוצה להגיע ללקוחות חדשים עם שיווק נכון באינטרנט?
לייעוץ ראשוני צרו קשר