יש לכם אתר אינטרנט ? אתם בטח מכירים את התחושה הזו : משקיעים המון משאבים, זמן וכח אדם יקר כדי להביא תנועה איכותית לעמודי האתר השונים, אבל בפועל, לא מצליחים לגרום להם לעשות את הצעד האחרון לעבר יצירת המרה. ובכן, גם אנחנו מכירים ?, וניסינו, יחד עם לקוחותינו הרבה מאוד ניסיונות כדי לשפר את זה :הטבות,הנחות,מבצעים ועוד ועוד... אבל אף אחד מהדברים הללו לא עשה עבורנו את פריצת הדרך המשמעותית

 

אז ניסינו להטמיע מערכת צ'אט לייב שתחבר בין נציגי המכירות לגולש, אם גם אתם ניסיתם אז אתם בטח כבר מכירים את התחושה : הרבה מאוד ציפיות בהתחלת התהליך והבנה מהירה מאוד שנלקח זמן יקר מנציגי המכירה, שגם שואבים לא מעט תסכול מהפעילות.
אז כהרגלנו, יצאנו לחפש את הדבר הבא, כזה שיתן לנו מענה 24/7, שנוכל ללמד אותו להגיב בצורה חכמה יותר, שיניע לפעולה את הגולשים ושבשורה התחתונה ייצר לנו פניות איכותית, הרבה פניות איכותיות. אנו מזמינים אתכם לקרוא מקרה בוחן מרתק על תהליך שפשוט הכפיל את הפניות המגיעות לחברה, מאותה התנועה בדיוק!

בעולם הדיגיטלי, אפשר ללמד כל אחד לדבר עם הלקוחות שלך


בעולם הדיגיטלי, אפשר ללמד כל אחד לדבר עם הלקוחות שלך

אנחנו פשוט זקוקים למישהו שיוביל אותנו
ראשית, חקרנו את הדאטה הקיים באתר, בדקנו מהם זמני השהייה בכל קטגוריית מוצרים בנפרד, באילו עמודים אחוזי האינטרקציה גבוהים יותר והיכן הכי נכון עבורינו (בהיבט הזמן והמקום) להציע לגולש לדבר עם הרובוט הנחמד שלנו. יצרנו הודעת פתיחה מרשימה, ואפשרנו לו להופיע ב-2 אופנים : הצעה לשיח חופשי עם הגולש או הודעה מובנת עם אפשרות בחירה מרובה לגולש מתוך סל אפשרויות קיים.

לתת מענה לכולם, כל הזמן, גם במקביל
לתת מענה לכולם, כל הזמן, גם במקביל


השורה התחתונה לאחר מספר ימים של בדיקות : במקרים בהם הגבלנו את הגולש לבחור בתשובות מוכנות מראש, אחוז ההמרה היה גדול ב 39%. מכאן הבנו שאם אנו רוצים מערכת שתצליח לספק את צרכינו, היא צריכה לדעת גם לשאול ולהתעניין בשביל הגולש.

אין חכם כבעל ניסיון
במקום שנציגי המכירות יעסקו בצ'אט LIVE עם לקוחות שלא בהכרח רלוונטים, יצרנו פשטו תמלולי שיחות של הרובוט, הצגנו אותם לנציגי המכירות וביקשנו מהם "ללמד" את הרובוט על אופי הלקוחות הפוטנצאלים לכוון אותו לענות על שאלות הגולשים בצורה הכי שיווקית ומדוייקת. כך שמכל שיחה ושיחה למדנו משהו, חשבנו איך ניתן לתת לא מענה טוב יותר ויישמנו את אותו המענה במערכת עצמה. מהר מאוד הרובוט הפך לנציג מכירות יעיל, עד שהגולשים לא הבחינו שלא מדובר בנציג אנושי

החבר הכי טוב של איש המכירות
אז לא רק שהוא חוסך זמן לאנשי המכירות בשיח בצ'אט, לא רק שהוא לומד מהר, מסיק מסקנות ועונה בצורה כמעט אנושית, הפכנו אותו גם לחבר הכי טוב של איש המכירות, למה ? כי בכל המרה שנכנסה למערכת, קיבל איש המכירות את תמליל השיחה המלא, ראה מה הגולש ביקש, מה הצ'אט ענה לו בתגובה והוא בעצם גם קיבל מידע יקר וחשוב על הלקוח הפוטנציאלי עוד לפני השיחה, וגם את היכולת להמשיך בעצמם מאותו המקום שהרובוט עצר, בשיחה רציפה שיש בה היכרות מוקדמת.

ונעבור לתוצאות
כאן, ניתן למספר לדבר בעד עצמם :
אותו לקוח, שעוסק בעולם ה B2B בישראל, וכל פנייה עבורו מהווה הכנס של כמה אלפי שקלים, קיבל כמה אלפי כניסות לאתר האינטרנט שלו, ממגוון רחב של פלטפורמות בקידום אורגני וממומן המבוצע על ידינו, בחודש עבודה מסוים. אותם כניסות הולידו ללקוח, ללא הצ'ט בוט, 121 פניות מכירה.
בחודש מקביל, ביצענו את הטמעת מערכת הצ'אט, ושמרנו על אותו היקף תנועה, מאותם מקורות, עם אותם מסרים, ומגוון פרמטרים זהה לחלוטין, בסופו של דבר,
יחד עם הצ'אט בוט הצלחנו לייצר באותו חודש 282 פניות, על אותה תנועה בדיוק ! גידול של 233% (נכון שרשמנו שבכותרת 100%, כי 233% נשמע לא ריאלי, אבל אחרי שקראתם את התהליך אתם מבינים שזה כן ?)

233% אחוזי גידול בהמרות, על אותה התנועה בדיוק, זה ראלי
233% אחוזי גידול בהמרות, על אותה התנועה בדיוק, זה ראלי

הגידול הזה, הוא רק חלק מההצלחה, כיוון שהצ'אט בוט ידע לענות על שאלות רבות ומגוונות, ונציג המכירות קיבל מידע חשוב והכרחי לפני שיחת המכירה, גם אחוז סגירות העסקה השתפר משמעותית, לעומת הלידים שהלקוח היה רגיל לקבל עד עכשיו.
אהבתם ? רוצים גם אתם נציג מכירות שעובד 24/7, לומד מהר ומביא לכם הרבה יותר פניות איכותיות ? דברו איתנו !

רוצה להגיע ללקוחות חדשים עם שיווק נכון באינטרנט?
לייעוץ ראשוני צרו קשר