הלקוח
המוזיאון לידידי ישראל נחנך בשנת 2015 במרכזה של ירושלים, בסיועם של אלפי תומכי ישראל מכל קצוות העולם. המוזיאון מציע וחוויה אינטראקטיבית וטכנולוגית, המעבירה את הסיפור על החלום והתחייה של העם היהודי במולדת ההיסטורית שלו, והאישים שאינם-יהודים שסייעו במימוש החלום.


כחלק מערכי המותג, המוזיאון לידידי ישראל מעוניין לחזק את ההכרה בלגיטימיות של מדינת ישראל וכן לחזק את ידידי ישראל בעבר ובהווה ברחבי העולם.

 

האתגר
בעקבות הכרתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בירושלים כבירת ישראל החליטו בהנהלת המוזיאון להעניק לנשיא אות הוקרה רשמי. כמנהלי הפעילות השיווקית הדיגיטלית של המוזיאון היינו אמונים על מינוף האירוע במטרה לחזק את תדמית המותג ברשת. בנוסף קבלנו כאתגר גם את טקס הענקת פרס הוקרה לנשיא גואטמלה על פועלו למען ישראל.
אם כן, בשורה תחתונה האתגר הוא להגיע לחשיפה אופטימאלית לקהל ממוקד ורלוונטי. לכן עולה פה צורך בגיבוש אסטרטגיה שיווקית במדיה החברתית בצורה נכונה ומדויקת בכדי להגיע למקסימום חשיפה לקהל יעד מתאים.

בפועל, עמדנו גם בפני אתגר טכנולוגי. נזקקנו לשיתוף פעולה עם הבית הלבן לקבלת חומרים ויזואליים, כמו גם לשיתוף פעולה עם צוותים בינלאומיים שיוכלו לקשר ברמה הטכנית בין האירועים לפלטפורמות החברתיות.

מכיוון שמדובר באושיות פוליטיות בינלאומיות, בנושא שפונה לקהל יעד ברחבי העולם, היינו חייבים לחשוב ולהתייחס לנושאים של אזורי זמן, שפות והזדהות פוליטית.

מה הקשר בין נשיא גואטמלה, טראמפ ושיווק דיגיטלי? מקרה בוחן

 

הפתרון
על מנת להתמודד עם האתגר גיבשנו אסטרטגיה חברתית שתתאים לקהל היעד אליו אנו מעוניינים להגיע כשבעצם על בסיס האסטרטגיה נגזרו קהלי יעד, תקציבים וערוצי שיווק. פילחנו לסגמנטים שונים בהתאם למדינות, אזורי זמן ושפות שונות כך שכל פוסט עלה באנגלית, צרפתית, ספרדית ופורטוגזית.
בנוסף, על מנת להגדיל את החשיפה שילבנו תיוגים חכמה ונכונים, שמאפשרים לקהל חדש להיחשף לאירועים. כמו כן, בגלל ההיקף הרחב היה פה הכרח להפעיל מערכת ניטור רחב ברשת על מנת להגיע לקהל מסוגמנט בחשיפה רחבה.

על מנת להגדיל את החשיפה ביצענו סנכרון בינינו לבין רשתות אחרות על מנת להרחיב את התפוצה של שידור ה-LIVE בכמה עמודי פייסבוק במקביל.

התוצאה
הודות לשילוב כל האמצעים בפלטפורמות השונות הצלחנו להגיע לרמות חשיפה גבוהות, עם 36 אלף לייקים על הפוסט הוקרה לנשיא טראמפ, מעל 2000 שיתופים ואחוז מעורבות (engagement) של 12%. בסופו של דבר מדובר על ניהול אירוע מדיה נקודתי שצריך לקבל יחס ותשומת לב בזמן אמת, ובמבחן התוצאה המספרים עמדו ביעדים ועברו את המצופה.

 

רוצה להגיע ללקוחות חדשים עם שיווק נכון באינטרנט?
לייעוץ ראשוני צרו קשר