מכירות, פרסום ושיווק בעולם דיגיטלי הפכו למהירי החלטה, למערכות שיכולות לקבל שינויים ולבצע התאמות לעולם שעובד ופועל בקצב מהיר מאוד.
בכל שנות עבודתנו החל משנת 2005 אנחנו חווים את קצב השינויים הן מצד הלקוחות והן מצד מערכות הפרסום והמדיה, כמו גם מצד מערכות המדידה והאנליטיקה. הקמפיינים שאנחנו מנהלים עבור לקוחותינו השונים מצריכים מעקב סביב השעון, כמו גם קבלת החלטות וביצוע מהיר מאוד. בגלל סיבות אלה ואחרות החלטנו לשתף אותך בדילמה רווחת בחברות פרסום בשנים האחרונות, מה קודם למה, או מה חשוב יותר, אסטרטגיה שיווקית או אלגוריתם חכם ומתקדם בלבד?

במאמר זה:

 

  • ניהול מערכי פרסום מורכבים הכוללים עשרות מודעות בכל קמפיין
  • שיפור תוצאות שיווקיות באמצעים אלגוריתמיים חכמים
  • הגדלת ROI באמצעות מעקב וניטור דיגיטלי

 

לאחרונה במקסי-סייט, קיבלנו לקוח שמנהל מספר חשבונות פרסום גדולים, עם עשרות קמפיינים בכל חשבון, כאשר מצד אחד כל קמפיין מקדם נושא שונה ומצד שני חשוב לשמור על כך שחשבונות הפרסום השונים בגוגל של אותו הלקוח לא יתחרו בינם לבין עצמם יהוו תחרות באותו קמפיין ותחרות זו תגרום לעליית מחיר לקליק של מילות החיפוש.

ברור לכל שישנה מורכבות לא פשוטה לנהל באופן עצמאי ויומיומי מערך לקוח שכזה.

 

אסטרטגיה שיווקית או שימוש באלגוריתם מתקדם בלבד?

 

אז איך בעצם עובדת המערכת?
כיום, קיימות בשוק מספר מערכות לניהול חשבונות פרסום בגוגל אדוורדס. במקסי-סייט בחרנו להשתמש באלגוריתמים חכמים במיוחד המשתמשים בידע מתמטי וסטטיסטי המבוסס על ממשק המשתמש.


המערכת מתבססת על נתוני המרות והקלקות מעבר.
המערכת בוחנת:
• באיזה שעות וימים בשבוע בוצעו ההמרות.
• מהו פוטנציאל ההמרות בכל תחום.
• מהן העלויות של אותן ההמרות שבוצעו בעבר.


בהתאם לנתוני העבר מנהלת המערכת בצורה אוטומטית ובהתאם להגדרת התקציב החודשי את ביצועי הקמפיינים. בנוסף, המערכת מייצרת מסקנות וממליצה על שינויים מבניים בחשבון.
השיפורים בחשבון מתבטאים בין היתר:
• בהגדלת כמות הלידים תוך הוזלת מחיר כל ליד
• ניצול תקציבי כמעט מקסימלי ביחס לפוטנציאל.
• חיסכון בהקלקות מיותרות של מילות מפתח שלאורך זמן לא הניבו תוצאות.


כמובן שהכלים והמסקנות שמספקת המערכת חוסכים לא מעט זמן יקר, המאפשר לבדוק את החשבונות בקור רוח והשקעת שכל ישר עם זמן רב יותר עבור כל קמפיין. עם שימוש במערכות אלגוריתם אנו נגדיר זאת כזמן ה''חדש'', כעת מפנה מקום לטובת היכרות מעמיקה יותר של הלקוח, השוק בו הוא פועל והשקעת יותר זמן לפיתוח אסטרטגיות שיווקיות עבור לקוח זה.

לצורך המחשה, נחזור לדוגמת הלקוח עם עשרות הקמפיינים שאותו הכרנו בהתחלה
הלקוח בדוגמא, הינו חברת תיירות גדולה המכילה מאות קמפיינים בעלי תקציבים שונים ופעילים בו זמנית.
על מנת להגיע למקסום תוצאות תוך הוזלת המחיר לליד נדרשת עבודה סיזיפית ומעמיקה ברמת כל קבוצת מודעות בכל קמפיין ומתוך מאות קמפיינים. ברור שעבודה כזאת לוקחת המון זמן יקר מאתנו כחברת פרסום, בנוסף, לא בטוח בכלל שעד שנגיע ונתייחס לקמפיינים הבאים, יהיה מצב שהקמפיינים האחרונים כבר יצטרכו להשתנות כדי להיות רלוונטיים למבצע העדכני או לשינויי מדיניות החברה.

 

אסטרטגיה שיווקית או שימוש באלגוריתם מתקדם בלבד?


האלגוריתמים במערכת עוזרים לסדר את תנועת התקציבים בצורה גורפת על פני כל החשבון, הצעות המחיר ופתיחת קבוצות מודעות חדשות המשפרות את ציוני האיכות של מילות המפתח, מה שעוזר להתקדם במיקום המודעה מצד אחד ומצד שני לחסוך בהצעת מחיר לכל מילת מפתח.

כלומר, אם ללא השימוש באלוגריתם, היה צורך בשינוי הצעת מחיר בכל קמפיין הקשור לנופש באילת, בעזרת התוכנה אפשר לאחד את כל הקמפיינים המכילים מודעות הקשורות לנופש באילת ולבצע שינויי גורף אחד.
כמובן שעל מנת שהמערכת תצליח למקסם תוצאות ולא ההיפך, יש לכוון ולעקוב אחר התוצאות, במיוחד בהתחלה ולאחר שינויים משמעותיים. מי שיסתמך ב ''עיניים עצומות'' על יכולות המערכת, יוכל למצוא עצמו עם תוצאות שונות לגמרי משהתכוון. המערכת מבצעת שינויים רוחביים בכל החשבון , לכן מצב של שינויי לא נכון בהגדרות וחוסר תשומת לב לאורך זמן עלול לייצר חוסר תועלת ואף נזק לחשבון.

 

אחרי שהסברנו מעט אודות הצרכים מול היכולות והזמן הנדרש לנהל קמפיינים בגוגל אדוורדס, לא נותר לנו אלה לומר בוודאות כי השימוש באלגוריתמים יעיל מאוד אך עדיין לא יכול להחליף את מנהל הקמפיין.


לסיכום: שימוש במערכות מבוססי אלגוריתם לניהול קמפיינים פרסומיים בגוגל אדוורדס לא מחליפות חשיבה שיווקית אסטרטגית, אולם שימוש במערכות אלה יכולות לחסוך זמן יקר שמושקע חזרה בלקוח כדי למנף יעדים ומטרות עסקיות, במיוחד כשמדובר בלקוחות בעלי תקציבים וקמפיינים מרובים.


במקסי-סייט, הבנו כבר משנת 2005 את חשיבותו של קידום ופרסום העסק בגוגל ולכן לקחנו את התחום צעד אחד קדימה, חיברנו חלק ניכר מלקוחותינו. בעולם תחרותי שבו אנחנו מתנהלים, השאיפה היא לא רק לעמוד ביעדים, אלא להשתפר, תמיד להישאר מעודכנים ולהשתמש בכלים היעילים והחדשניים ביותר!

 רוצים לשמוע עוד כיצד להיעזר באלגוריתמים על מנת לשפר את המערך השיווקי שלכם? פנו אלינו היום ונשמח לתאם פגישה

רוצה להגיע ללקוחות חדשים עם שיווק נכון באינטרנט?
לייעוץ ראשוני צרו קשר