שיווק אינטרנטי כבר מזמן הפך לשיטת השיווק היעילה והרווחת ביותר אך גם בתוך האינטרנט קיימות פלטפורמות שונות המיועדות לשיווק פרסום וקידום. המאמר הבא יסקור 5 מהאופציות הרווחות והיעילות לקידום עסק בעולם הדיגיטלי תוך שימוש בפלטפורמות השונות.


  1. פייסבוק – פייסבוק הינה פלטפורמת השיתוף החברתי הגדולה, הידועה והמצליחה בעולם עד כי קשה מאוד לדמיין כיום איך העולם היה נראה בלי פייסבוק בתמונה, שלא לדבר על החידושים, ההמצאות, הסלנג והתרבות השלמה אשר התפתחה בעקבות יציאתה של פייסבוק לשוק. במקור הרעיון הבסיסי שעליו עובדת פייסבוק היא אנשים כאשר פייסבוק עונה על הצורך בשמירה על מערכות יחסים אישיות ומקצועיות תוך מתן הפתרון להתגברות על מרחק, מגבלות של זמן ועיסוקים אחרים המונעים מאנשים להיפגש ולתקשר. יציאתה של פייסבוק אל השוק הפכה את היכולת לייצר קשרים סובבי עולם לאפשרית מאי פעם והגדילה את יכולת החשיפה של אדם פרטי או מחשבה לרמה עולמית, כיום פייסבוק משמשת ככלי שיווקי מרכזי כשמדובר על שיווק אינטרנטי ועובדת בצורה דומה מאוד לצורת השיווק הקדומה "מפה לאוזן", במסגרת הכלים שיש כיום לפייסבוק להציע בתחום השיווק ניתן להבחין בין שיווק לא ממומן לשיווק ממומן המתבצע באמצעות מודעות מותאמות קהל יעד.
  2. אדוורדס – Google Ad Words הינה פלטפורמה של גוגל שמטרתה מיון מודעות ומיקומם על פי קריטריונים שונים הנוגעים להתאמה ורלוונטיות, קידום ממומן בגוגל באמצעות מודעות נעשה בשיטה של "ביטויי קידום" בה משלם המפרסם סכום מסוים על מנת להשתמש בביטוי החיפוש אשר נגבה על פי מספר ההקלקות שנעשו על המודעה. את חקר המילים וניהול הפרויקט לרוב יבצע מומחה גוגל אדוורדס כאשר קיימת חשיבות גבוהה לביצוע חקר מילים וניהול הקמפיין בצורה נכונה על מנת להגיע לתוצאות הרצויות.
  3. SEO – SEO הינו תחום המתייחס לכל מה שקשור בקידום הדירוג של אתר האינטרנט באופן אורגני במנוע החיפוש של גוגל. קורס SEO הינו קורס מקיף העוסק בתחומי הקידום האורגני, מספק ידע במנועי חיפוש ובפרט בגוגל ונותן את כל הכלים למשתתפיו על מנת שיוכלו לבנות קמפיין יעיל לקידום בגוגל. בוגרי קורס SEO יוכלו להשתלב כאנשי ייעוץ לקידום אורגני וכבעלי עסק או שכירים בתחום של קידום אתרים.
  4. אינסטגרם – אינסטגרם הינה פלטפורמה המיועדת בעיקר לטלפונים חכמים ומשמשת כרשת שיתוף של תמונות דרך האינטרנט., הרעיון באינסטגרם הוא האפשרות לתייג תמונות על פי נושאים באמצעות "האשטאג" מה שהופך את האופציה לחשיפת התמונות לגבוהה ביותר, יציאתה של אינסטגרם אל השוק שינתה את פני החברה וייצרה תרבות סלבס שלמה אשר צמחה מתוך "מעקבים" באינסטגרם.   

5. חנות אינטרנטית – חנות אינטרנטית יכולה להוות כלי שיווקי לספק או לחנות פיזית, כאשר האופציה הנוספת הינה שימוש בחנות אינטרנטית כעסק מרכזי, אשר מהווה גם מוקד פרסום וחשיפה לקהלים רחוקים. כיום ניתן להקים חנות אינטרנטית באמצעות מגוון פלטפורמות רחב מבניהן הפלטפורמה של פייסבוק. 

 

רוצה להגיע ללקוחות חדשים עם שיווק נכון באינטרנט?
לייעוץ ראשוני צרו קשר