שמחנו לקחת חלק בכנס b2b insights 2015, ולהעניק למשתתפי הכנס דו"ח אפיון וניתוח של אתר האינטרנט שלכם במתנה וללא התחייבות. במהלך תקופה זו בדקנו עשרות רבות של חברות B2B מובילות בתחומן, חלקן פועלות בשוק המקומי וחלקן חברות בינלאומיות. אפיינו וניתחנו את הפעילות השיווק הדיגיטלי של החברות מכל כיוון אפשרי, כולל תקינות מבנה האתר ומרכיביו, אופטימיזציה של האתר למנועי החיפוש (SEO), פרסום האתר והחברה בפלטפורמות השונות, תהליך השיווק מחדש, פעילות החברה ברשתות החברתיות ועוד..

אז לאחר שסיימנו את מלאכת הניתוח והכנת הדוחות, והענקנו תמונת מצב כוללת ומשקפת לאותן החברות שזכו לקבל את הדוח, התפננו לבצע מחקר מעמיק, כולל ניתוחים סטטיסטיים ולהביא לכם את 7 הטעויות הנפוצות ביותר שהחברות שמרבית החברות שנבדקו עשו. אז בואו נתחיל ....

 

1 – מוותרים מראש על לפחות רבע מסך הכניסות הכללי לאתר

 73% מאתרי החברות שנבדקו לא מותאמים למובייל

במחקר גילינו, שלא משנה באיזה תחום אתם עוסקים, לפחות כ – 25% מסך התנועה לאתר שלכם יגיע מהמכשירים הניידים, במקרים מסוימים אף יחצה את רף 50% מסך התנועה. הנה דוגמא משקפת לפילוח התנועה לאתר של אחת מהחברות שנבדקו, המציג את כמות הכניסות בחלוקה למכשירים, בחתך חודשי :

פילוח לפי מכשירים

 

חוסר התאמה של האתר למכשירים הסלולריים, גורם לאיבוד כולל של אחוז הגולשים המגיעים ממכשירים אלו, זה יכול להיות המנכ"ל שמחפש בדיוק מוצר או שירות שאתם מציעים תוך כדי ישיבה, מנהל התפעול שנמצא בדרכים ועושה סקר שוק בניכם לבין החברות המתחרות, ועוד המון דוגמאות ומצבים של אלפי מקבלי החלטות מדי חודש, שיעשו זאת בעזרת המכשיר הנייד.

מה חשוב לבדוק ומה צריך לתקן ?

• התאמה רספונסיבית של כל עמוד באתר לכל רזולוציית גלישה, מכל מכשיר.

• עיצוב ייחודי לגולשים המגיעים ממכשירי הסלולר, הסרת מודולים לא נחוצים ופישוט העמוד למינימום האפשרי, כדי לאפשר קריאה והבנה פשוטה של המסרים המוצגים בעמוד.

 

2 - לא מתאימים את עמוד המוצר למי שמחפש אותו

84% מהחברות שנבדקו לא מבצעים SEO

ברוב המקרים, אותו לקוח פוטנציאלי לא יחפש את המוצר שלכם בדיוק כפי שאתם מגדירים אותו, אלה יעשו זאת דרך מוצרים משלימים, מוצרים דומים או ביטויים כלליים. החיפוש הזה כמובן יעשה דרך מנועי החיפוש השונים, תלוי מיקום (בארצנו הקטנטונת למשל, מנוע החיפוש של גוגל חולש על יותר מ – 96% מהחיפושים המבוצעים מדי שנה). במחקר התגלה, שבמרבית החברות, אותה התנועה ממנועי החיפוש, שצריכה להיות רלוונטית ואפקטיבית, לא עולה על 25%. הנה דוגמא לפילוח מקורות התנועה לאחת מן החברות שנבדקו :

מקורות תנועה

 

במצב שכזה החברה שלכם מפסידה מגוון ענק של לקוחות פוטנציאלים שמחפשים את המוצר והפתרון שאתם יכולים להעניק להם בצורה מושלמת, אך בשל חוסר חשיפה רחבה ואפקטיבית במנועי החיפוש, אותם הלקוחות עוברים במהרה לידיהם של המתחרים.

מה חשוב לבדוק ומה צריך לתקן ?

• ביצוע חקר מילות מפתח מקיף שיכלול את כל הביטויים הרלוונטיים למוצרים והפתרונות שלכם, בכלל הגרסאות שהגולשים מחפשים ומיקוד לפי נפחי חיפוש ממוצעים.

• ביצוע אופטימיזציה של העמודים המרכזיים למנוע החיפוש, בצורה כזו שבכל הביטויים המרכזיים עמודי האתר יופיעו באחד מ – 5 המקומות הראשונים בתוצאות החיפוש, וביטויים משלימים, בצורה כזו שהאתר יופיע בעמוד הראשון של תוצאות החיפוש (10 מקומות ראשונים)

 

3 - מוותרים על הפגישה השנייה עם הגולש

92% מהחברות שנבדקו לא מנהלים מערך שיווק מחדש

את רוב ההחלטות החשובות שאנו מקבלים בחיים, במיוחד בעולם ה-B2B, אנו נקבל לא באותו הרגע, אנו נחקור, נשווה, נתייעץ ונשאל לפני קבלת ההחלטה הסופית. ולכן, חשוב לנהל כחלק בלתי נפרד מאסטרטגיית השיווק של החברה מערך שיווק מחדש (remarketing), עם פילוח מתקדם והגדרת קהל יעד פוטנציאלי לכל מוצר או פתרון. מהבדיקה שערכנו נמצא כי רק כ – 20% מהחברות מנהלים מערך כזה, ורובם לא עושים זאת לפי פילוח של קהלי היעד הפוטנציאלים, אלה לוקחים את כלל הגולשים שצפו באתר כקהל אחד גדול. הנה דוגמה לפילוח קהלי יעד לפי מוצרים :

 

remark

בפילוח מסוג זה, לכל קבוצת מתעניינים ניתן להציג מסר אחר, להנחית בעמוד נחיתה שונה, לקבוע אסטרטגיית פרסום שונה (כולל תדירות, זמני פרסום וכו'), ובכך להישאר במודעות הלקוח בכל תהליך קבלת ההחלטות שלו, עד למועד סגירת העסקה.

מה חשוב לבדוק ומה צריך לתקן ?  

 

הגדרת קהלי יעד (בחלוקה למוצרים / שירותים / מוצרים נלווים) ופילוחם במערכות האנליטיות של האתר.

הגדרת מסרים, קבוצות פרסום, ואסטרטגיית פרסום לכל קבוצה בנפרד (כמה זמן לאחר הביקור באתר נדרש להציג את הפרסום, איזה מסר להעביר בפרסום ולאיזה עמוד נחיתה להחזיר את אותו הגולש)

 

רוצים לקבל את המחקר המקיף והמלא ? מלאו פרטיכם בטופס ואנו נשלח לכם אותו ישירות למייל.

בפילוח מסוג זה, לכל קבוצת מתעניינים ניתן להציג מסר אחר, להנחית בעמוד נחיתה שונה, לקבוע אסטרטגיית פרסום שונה (כולל תדירות, זמני פרסום וכו'), ובכך להישאר במודעות הלקוח בכל תהליך קבלת ההחלטות שלו, עד למועד סגירת העסקה.

מה חשוב לבדוק ומה צריך לתקן ?

·         הגדרת קהלי יעד (בחלוקה למוצרים / שירותים / מוצרים נלווים) ופילוחם במערכות האנליטיות של האתר.

 

·         הגדרת מסרים, קבוצות פרסום, ואסטרטגיית פרסום לכל קבוצה בנפרד (כמה זמן לאחר הביקור באתר נדרש להציג את הפרסום, איזה מסר להעביר בפרסום ולאיזה עמוד נחיתה להחזיר את אותו הגולש)

רוצים לקבל את המחקר המקיף והמלא ? מלאו פרטיכם בטופס המצורף ואנו נשלח לכם אותו ישירות למייל.

רוצה להגיע ללקוחות חדשים עם שיווק נכון באינטרנט?
לייעוץ ראשוני צרו קשר